Ubojiti francuski strijelci

Maja Giljanović • subota, 19.09.2009.

U prvih šest utakmica šestog kola Le Championnata francuski su strijelci pokazali Le Championnatu nekarakterističnu ubojitost.

U šest utakmica 6. kola Le Championnata postignuta su u prosjeku gotovo četiri gola po utakmici. Ni na jednom terenu nisu postignuta manje od dva gola, a čak sedam ih je palo na Bonalu u utakmici Sochauxa i Valenciennesa.

Sochaux je u dva navrata vodio - golom Brecheta u 3. minuti, a i na poluvrijeme su nakon izjednačenja Sancheza (25.) otišli s golom prednosti (Boudebouz u 40.) - ali Valenciennes je drugih 45 minuta odigrao briljantno.

Vezane vijesti

Puyol je izjednačio u 50., Audel je u 63. prvi put doveo VA u vodstvo, Ben Khalfallah je podebljao prednost u 77., a ponovno Puyol je u 85. minuti iskoristio prednost igrača više nakon isključenja isfrustriranog Sverkoša u 82. i Richertu uvalio i peti gol.

Gostujuću su pobjedu upisali i Bordeaux, Rennes i Monaco. Žirondinci nakon boda na Olimpijskom stadionu u Torinu protiv Juventusa u Ligi prvaka (1:1) nisu iznevjerili i slavili su protiv Boulogne-sur-Mera golovima Gouffrana u 34. i Lachora u gol svog Valverdea u 70. minuti.

Rouge et Noir su demolirali Grenoble ozlijeđenog Josipa Tadića - siroti Grenoble nakon šest kola još uvijek nema ni boda - a večeras su treneru Mehmetu Baždareviću i navijačima na Stade des Alpsu priuštili blitz-krieg u niti 20 minuta. Gyan je prvi gol dao u 1., Marveaux drugi u 7., a nakon trećeg Manganea u 18. su se primirili i zadovoljili još samo drugim golom Gyana iz jedanaesterca u 62. minuti.

Kneževi su pobijedili Nicu u jubilarnom 100. derbiju Azurne obale. Guy Lacombe je potpuno preporodio Monaco, jedina je šteta da se u procesu odrekao hrvatskih igrača - ni Jerko Leko ni Dario Šimić nisu ni večeras odigrali ni minutu. U Nici su upisali i četvrtu ovogodišnju pobjedu, drugu uzastopnu nakon sjajne protiv PSG-a u petom kolu, a izborili su je golovima Nenea u 8. i Alonsa u 12. i 72. minuti (Remy je u 42. privremeno smanjio na 1:2).

Auxerre je golom Lejeunea u 77. minuti poništio vodstvo Saint-Etiennea (Bergessio u 14.) i izvukao bod na Geoffroy-Guichardu, a jedini gost koji je ostao praznih ruku je Nancy u Lorientu (Diarra, Gameiro, Monterrubio).