(Pre)uvjerljiva pobjeda Reala

Vedran Attias • nedjelja, 20.09.2009.

Treće kolo Primere završilo je sa samo jednim neriješenim rezultatom i to onim u posljednjoj utakmici. Nakon tri pobjede gostiju u subotu, domaćini su večeras ipak bili uvjerljiviji, a posebno se neugodno proveo Xerez na Santiago Bernabeu stadionu gdje su dobili pet komada...

Zanimljivu utakmicu, na kraju koje su njihovi ljubimci slavili, gledali su gledatelji na San Mames stadionu u Bilbaou. Athletic je poveo nakon 11 minuta golom njihova najboljeg strijelca Llorentea, a isti igrač poduplao je prednost pet minuta prije odmora. Na početku nastavka Cani vraća nadu Villarralu, no mladi i vrlo perspektivni vezni igrač baskijske momčadi Javi Martinez u 59. ipak vraća ugodnih dva razlike. Cazorla je pet minuta prije kraja uspio unijeti nemir među domaće navijače, no završilo je 3:2 i bodovi ostaju u Bilbau.

Bodove na svoje terenu zato nije uspjela osvojiti Zaragoza za koju je ponovno od prve minute zaigrao naš Marko Babić. Valladolid je sjajno počeo utakmicu i nakon četiri minute preko Marquitosa došao do vodstva. Ipak, Zaragoza se vratila u utakmicu u 26. minuti pogotkom Jorge Lopeza, ali nakon desetak minuta nastavka Sisi ponovno vraća vodstvo gostima. Nakon primljenog pogotka iz igre je izašao Babić, no novih golova nije bilo.

Pobjeda Reala protiv Xereza od 5:0 zvuči itekako uvjerljivo, no stanje na terenu nije bilo takvo. Dapače, unatoč sjajnom početku i golu Ronalda koji je već u prvoj minuti utakmice odapeo s vrha kaznenog prostora i rasparao mrežu gostiju - Realu je trebalo dugo da zapravo riješi utakmicu. Imali su domaćini nekoliko prilika, no Renan je bio na visini zadatka i nekoliko puta sjajno je reagirao te tako spasio svoju mrežu.

Imali su i gosti svoje prilike, no Viqueira nije bio dovoljno precizan, ali niti prilika gostiju nije probudila domaćine koji nikako nisu mogli probiti zadnju liniju gostiju. Tako se igralo sve do 75. minute kada su gosti primili drugi gol, a potom se - raspali.

Granero je izveo korner, a Ronaldo svojim drugim pogotkom na utakmici riješio pitanje pobjednika. Tada su gosti potpuno psihički pali pa su prvo Guti, a potom Benzema zabili za velikih 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Van Nistelrooy koji je ušao u igru samo deset minuta ranije uz standing ovations tribina.

U posljednjoj utakmici ovoga kola Sporting Gijon sjajno je otvorio utakmicu na Mestalli i nakon sedam minuta vodio nakon brzo izvedenog prekida i pogotka Barrala. Iako su odlično krenuli u utakmicu, vrlo brzo su gosti sve prokockali. Naime, Michel je u samo deset minuta dobio dva žuta kartona (zbog prekršaja, a potom igranja rukom) i tako svoju momčad ostavio s deset igrača, a minutu prije isključenja David Villa zabio je izjednačujući pogodak.

Nakon toga, igralo se na jedan gol. Naime, Valencia je u nekim dijelovima utakmice postotak posjeda lopte dignula čak na 80 posto u svoju korist, a Marchena, Banega, Silva i ostali nisu uspjeli naći put do mreže sve do 80. minute kada je drugim pogotkom Villa napokon donio toliko očekivano vodstvo domaćinu, no - nije to bio kraj utakmice.

Četiri minute prije kraja utakmice Gregory je bio najviši u skoku nakon prekida Gerarda i donio je gostima bod. Mate Bilić odradio je solidno posljednjih pola sata utakmice. U dvoboju Almerije i Getafea presudio je pogodak Michela s početka nastavka koji je donio domaćinima vrijedna tri boda.