Pao i Inter, Sampdoria na vrhu

Ivana Spahija • subota, 26.09.2009.

U susretu koji je nazvan derbijem šestog kola Serie A, nogometaši Sampdorije na domaćem su terenu s minimalnih 1:0 svladali vodeći Inter i time sami zasjeli na čelo ljestvice. Pobjedom nad aktualnim prvakom Cassano i društvo dokazali su da se nisu slučajno našli u društvu s vodećim momčadima prvenstva. U drugom susretu dana, Fiorentina je jedva uzela sva tri boda Livornu...

Već otprije nazvan derbijem ovog kola, susret Sampdorije i Intera na Marassiju u Genovi potpuno je opravdao tu titulu. Odlična Sampdoria i dalje je u nevjerojatnom naletu, pod opsadom raspoloženih Cassana, Pazzinija i društva pao je i veliki Inter, i to zahvaljujući upravo pogotku Pazzinija. Pobjeda je mogla otići na bilo koju stranu s obzirom na broj prilika za pogodak, ali su spretniji bili Blucerchiati, koji su do sada najvrjednijom pobjedom u prvenstvu sami izbili na prvo mjesto na ljestvici.

Sam susret započeo je silovito s prijetnjama s obje strane. Prvu ozbiljniju ostvarili su nogometaši Intera u 12. minuti kada je opasan pokušaj Milita uspio neutralizirati domaći branič Gastaldello. Inter je ponovno bio opasan u 23. minuti, Balotelli je ispalio projektil s preko 25 metara udaljenosti i dobro zagrijao vratara Sampdorije Castellazzija.

Vezane vijesti

Domaćini su vratima crno-plavih ozbiljnije zaprijetili tek u 27. minuti. Cassano je isprobao svoj udarac prema vratima, a Vieira loptu odbio ravno do Palomba koji se nije snašao i gađao je pokraj gola. Sampdoria je ponovno bila opasna u 45. minuti, ali je udarac Zieglera iz daljine uspio obraniti Julio Cesar.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u jednakom ritmu kao i prvo, Inter je prijetio, a domaćini uzvraćali protunapadima. Veliku priliku za pogodak propustio je Balotelli u 55. minuti kada je njegov pokušaj jedva obranio Castellazzi. Akcija koja je odlučila utakmicu odigrala se u 72. minuti, Mannini je idealno uposlio Pazzinija, koji je iz blizine loptu pospremio u mrežu za vodstvo i konačnu pobjedu Sampdorije od 1:0 te nova tri boda koja momčad iz Genove lansiraju na sam vrh ljestvice. Inter nakon ovog poraza, barem na jedan dan, ostaje drugoplasirana momčad prvenstva.

U drugoj utakmici dana, Fiorentina je teškom mukom uzela sva tri boda na gostovanju u Livornu kod istoimenog kluba. Viole su se prilično namučile protiv dojučerašnjeg drugoligaša, a pobjedu su ugrabile zahvaljujući pogotku s bijele točke. Nova tri boda Fiorentinu trenutno stavljaju na drugo mjesto na ljestvici, u društvo s Interom i Juventusom. Naš Dario Knežević odigrao je cijeli susret u dresu Livorna.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali i bez većih uzbuđenja na obje strane. Fiorentina se probudila tek pred kraj prvog dijela, točnije, u 29. minuti kada je Mutu gađao pokraj gola Livorna. Niti drugo poluvrijeme nije ponudilo atraktivniju igru, u 75. minuti je Diniz napravio prekršaj nad Gilardinom, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Jovetić, koji je svojim pogotkom donio sva tri boda Fiorentini za daljnje zadržavanje priključka za vodećim momčadima prvenstva.