Banović asistent, Ibišević razbio Herthu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.09.2009.

Prvi nedjeljni dvoboj sedmog kola Bundeslige odigrali su Freiburg i Borussia iz Mönchengladbacha, a pobjedu je uz jednu asistenciju Ivice Banovića odnio Freiburg s visokih 3:0. U drugom susretu Hoffenheim je na krilima sjajnog Vedada Ibiševića otišao do pobjede protiv Herthe...

Nogometaši Freiburga stigli su do prve domaće pobjede ove sezone. Na svom stadionu ugostili su Borussiju iz Mönchengladbacha i lako i zasluženo slavili 3:0. Tijekom cijelog susreta domaćin je bio puno bolja momčad i napadački pristup im se na kraju itekako isplatio.

Nakon što su se ispromašivali u prvom poluvremenu, igrači Freiburga bili su puno precizniji u drugih 45 minuta.

U 54. minuti načeli su mrežu Borussije. Abdessadki i Ivica Banović su kombinirali nakon kornera, a nakon ubačaja našeg igrača lopta je došla do Idrissoua koji šalje loptu iza leđa Baillyja.

U 72. minuti domaćin je stigao i do drugog pogotka. Abdessadki je krasnim udarcem s 22 metra pogodio lijevi kut gostujućih vrata i sve je bilo riješeno. Sterilni gosti nisu mogli to okrenuti, a konačnih 3:0 postavio je Schuster u 80. minuti.

Ivica Banović vrlo dobro je odigrao svih 90 minuta dok je Mensur Mujdža odradio posljednje četiri minute susreta.

Drugi dvoboj također nije donio rezultatsku neizvjesnost. Josip Šimunić po prvi put je zaigrao protiv svog bivšeg kluba Herthe i proslavio visoku pobjedu 5:1.

Bez ikakve dvojbe prvo ime susreta bio je reprezentativac BiH Vedad Ibišević koji nije dozvolio nikakvu neizvjesnost. Trebalo mu je tek 20 minuta da praktički sam razbije otpor gostiju.

Već u prvoj minuti Ibišević je postigao prvi pogodak da bi u četvrtoj i 21. postigao još dva i odveo Hoffenheim do neočekivano visokih 3:0.

Loša Hertha u završnici je samo preko Raffaela smanjila na 3:1 i vratila nadu kako bi možda mogla u drugom poluvremenu do čuda, to jest boda.

Međutim nije dugo trajala nada. Niti 20 minuta igre u drugom poluvremenu, a susret je već bio riješen. Prvo je Obasi u 58. minuti povisio na 4:1 da bi Carlos Eduardo u 64. minuti postavio konačnih 5:1.

Josip Šimunić odradio je prvih 45 minuta, a na poluvremenu ga je zamijenio Per Nilsson.

Hertha je ovim porazom ostala zabetonirana na dnu ljestvice dok je Hoffenheim zadržao korak s vodećima HSV-om i Bayerom.