Cibona uvjerljiva u Sarajevu

Ivor Krapac • ponedjeljak, 28.09.2009.

Košarkaši Cibone ubilježili su pobjedu u prvom nastupu na 5. memorijalnom turniru Mirze Delibašića u Sarajevu. Cibosi su s 86:71 bili jači od grčkog Panioniosa...

Početak košarkaške sezone je sve bliže, prvo kolo NLB lige igra se 10. listopada, a s približavanjem prve službene ovosezonske utakmice, kod kuće protiv Širokog, kompletiraju se i Cibonini redovi. Momčadi Velimira Perasovića se nakon kraćeg predaha poslije nastupa za reprezentaciju na EP-u u Poljskoj priključio Marin Rozić, novi kapetan, a s njim u sastavu Cibosi su u prvoj utakmici turnira u počast Mirzi Delibašiću s 15 razlike slomili Panionios.

Bila je to utakmica u kojoj je Cibona rano otišla u rezultatski plus, 28:19 nakon prvih 10 minuta, dok je u drugoj dionici to vodstvo naraslo do 47:31 na kraju prvog poluvremena. U nastavku je Perasovićeva momčad zadržala prednost, a glavni junak bio je upravo Rozić, koji je ubilježio 20 poena i devet skokova. Prvi u pratnji bili su Amerikanci, Jamont Gordon sa 17 i Antonio Graves s 14 poena, dok je grčku momčad vodio Kevin Rogers (18 poena).

U drugoj utakmici, u ponedjeljak u 19,15 sati, Cibona će se sresti s domaćinom turnira, sarajevskom Bosnom ASA BHT, koja je u prvom nastupu sa 67:64 izgubila od Fenerbahčea. Istanbulska momčad bit će posljednji protivnik Cibosa na turniru, ta utakmica na rasporedu je u utorak u 17 sati.