Grobničan zaustavio i Vrapče

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.09.2009.

Odigrani su susreti šestog kola Treće HNL Zapad, a nakon ovog kola nema više neporaženih momčadi. Nakon Gorice, Grobničan je nanio prvi poraz i Vrapču...

Gorica je uspješno odradila neugodno gostovanje kod Maksimira i pobjedom 2:0 ostala na vrhu ljestvice. Junak susreta bio je Tomislav Pek koji je zabio oba pogotka za Goricu i to u kooperaciji s vratarem Maksimira Hendijom koji je u oba navrata loše reagirao.

Lagan posao imala je Zelina koja je na svom stadionu ugostila momčad Nehaja. Slabi Senjani već su nakon deset minuta zaostajali 2:0, a strijelci za domaćina bili su Marković i Ćorić. Do odlaska na odmor Hajdini je smanjio na 2:1 da bi u nastavku susreta došla do izražaja veća kvaliteta Zeline koja preko Miljkovića, Ćorića i Oroza odlazi na visokih 5:1.

Očekivanu pobjedu upisao je i Vrbovec koji je igrao protiv Orijenta. Riječani su izdržali jedno poluvrijeme, a onda je domaćin s dva pogotka raspoloženog Vladimira Lalića otišao do pobjede te pokazao kako se polako budi nakon lošijeg ulaska u sezonu.

Derbi kola igrali su Grobničan i Vrapče, a gosti iz Zagreba upisali su prvi poraz ove sezone. U Čavlama su se pokazali u lošem izdanju te je Grobničan na kraju zasluženo slavio pogotkom Ede Flege iz 58. minute utakmice.

Još jedan zagrebački klub se s gostovanja vraća praznih ruku. HAŠK je poražen u Poreču na gostovanju kod Jadrana 2:1 unatoč vodstvu od rane druge minute. Tada je loptu u mrežu pospremio Prskalo, međutim u nastavku susreta Jadran se probudio i napravio preokret golovima Dejana Bonace.

Loš dan za Zagrepčane upotpunilo je Špansko koje je s visokih 4:1 poraženo na gostovanju u Rovinju. Barlecaj je već u 15. minuti doveo Rovinjane u vodstvo nakon čega Špansko neuspješno kreće po poravnanje. Sva nastojanja Zagrepčana razbijala su se o domaću obranu na čelu s dobrim Orbanićem, a to su na drugoj strani kažnjavali Novoselić, Duvnjak i Ottochian. Visokih 4:0 pogotkom u sudačkoj nadoknadi tek je ublažio Peić.

Visoku pobjedu upisala je i Crikvenica koja je ugostila Medulin i svladala ga s 4:0. Crikveničani su do pobjede otišli s po dva gola Pečanića i Topolovca, a gosti su susret završili s deset igrača nakon što je u 71. minuti kod 4:0 isključen Buzurović.

Istra niti nakon šestog kola ne zna za pobjedu. Novi poraz stigao je na gostovanju kod Jedinstvo-Omladinca koje je slavilo 1:0. Pobjedu domaćinu donio je Cuculić pogotkom u 62. minuti.