Lideri ostali stopostotni

Matej Milanović • četvrtak, 01.10.2009.

Odigrane su prve četiri utakmice petog kola Bundeslige u rukometu. Favoriti HSV, Flensburg, Kiel i Rhein-Neckar Löwen upisali su uvjerljive pobjede...

HSV je igrao u gostima kod Gummersbacha. Dobro su krenuli gosti. Poveli su 3:0, a u 8. minuti i 6:2. Pet minuta kasnije Gummersbach se približio na gol zaostatka. HSV je vratio prednost na +3, a nakon što su do odmora smanjili na samo -1, početkom nastavka domaći su i izjednačili na 14:14.

To je bio kraj rezultatske izjednačenosti. HSV je prvo pobjegao na 18:14, a novom serijom od pet golova došli su i do 24:16 u 43. minuti. Do kraja nije bilo nikakvih promjena i HSV je ostao stopostotan. Domaće je predvodio Viktor Szilagyi s devet golova. Vedran Zrnić upisao je četiri, Drago Vuković dva. Kod HSV-a sedam golova zabio je Hans Lindberg, tri sa sedam metara. Blaženko Lacković bio je vrlo dobar sa šest zgoditaka, Domagoj Duvnjak postigao je četiri, a Igor Vori dodao je još dva.

Ljubanović: "Bilo je nevjerojatno"

Kristijan Ljubanović, Hrvat u redovima Göppingena, za Sportnet.hr dao je komentar na nevjerojatnu utakmicu sa Berlinom u kojoj su u gostima gubili pet razlike osam minuta prije kraja da bi na kraju slavili 32:31: "Bilo je nevjerojatno. Već smo skoro izgubili utakmicu i onda smo u tri minute zabili četiri gola i vidjeli da imamo šansu. Njihov trener, Dagur Sigurdsson, koji me vodio u Bregenzu, rekao mi je da su oni bili pod velikim pritiskom i zato su vjerojatno izgubili. Mi smo se pak nadali tim bodovima koji nas približavaju ostvarenju cilja, igranja u Europi dogodine."

Rhein-Neckar Löwen ugostio je Grosswallstadta i poveo 4:0 u 8. minuti, no gosti su polako počeli stizati razliku i izjednačili u 24. minuti na 9:9. Na odmor se otišlo s +2 za Lavove. Odmah početkom drugog djela Löwen je poveo 15:12, no odmah su igrači Grosswallstadta izjednačili.

Gosti su se držali do 43. minute i zaostatka 22:21. Nakon toga Lavovi su otišli na tri razlike i do kraja utakmice se Grosswallstadt nije uspio vratiti. Najveća prednost Löwena je ujedno i završni rezultat, 32:25. Za domaće su devet golova postigli Karol Bielecki i Uwe Bensheimer koji je zabio osam sedmeraca. Kod gostiju se pak najviše istakao Stefan Kneer sa pet golova.

Flensburg se na početku mučio s Wetzlarom i čak su gubili 10:7 u 15. minuti. Gosti su izdržali sve do 25. minute i rezultata 14:14, kada je uslijedila serija od tri gola domaćih. Na poluvrijeme se otišlo sa +4 za Flensburg, a do kraja susreta je razlika samo rasla i najveća je bila u 59. minuti pri 36:24. Flensburgu je najviše pomogao Oscar Carlen sa devet golova, dok je kod Wetzlara titulu najboljeg strijelca ponio Alois Mraz.

Zadnji susret večeri odigran je u Mindenu gdje je gostovao Kiel. Po već poznatom scenariju Kiel se mučio cijelo prvo poluvrijeme i čak je na odmor otišao s golom zaostatka, 14:13. U nastavku je Minden izdržao još deset minuta s minimalnim zaostatkom nakon čega je Kiel postepeno podizao razliku i na kraju potpuno razbio protivnike, a najveću prednost od osam golova dostigli su u nekoliko navrata.

Kod Mindena su čak četvorica postigla po pet golova, a za Kiel je Filip Jicha zabio devet golova od kojih pet sa sedam metara. Najbolji iz igre bio je Kim Andersson s pet zgoditaka.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710