Bundesliga, 5. kolo, 02.10.2009, 19:45 h
TSV Bayer Dormagen 23:27 HBW Balingen-Weilstetten
HBW Balingen-Weilstetten

Balingen-Weilstettenu derbi začelja

Matej Milanović • petak, 02.10.2009.

Nastavljeno je peto kolo rukometne Bundeslige derbijem začelja između jedine dvije momčadi koje još nisu imale bodova. U konačnici je Balingen-Weilstetten slavio iako je prednost domaćeg terena imao Dormagen...

Utakmica koju su i domaći Dormagen i gostujući Balingen-Weilstetten morali dobiti kako bi došli do prvih bodova i to protiv direktnog konkurenta. Izjednačenost je trajala 14 minuta, nakon kojih je gostujuća momčad serijom od četiri gola pobjegla na 10:6.

Na poluvrijeme se otišlo s istom razlikom, a domaći su se uspjeli približiti u 33. minuti na -2. Ipak, uslijedilo je isključenje gostujućeg Christopha Schindlera kojeg Dormagen nije iskoristio kako je trebao, završivši te dvije minute s rezultatom 1:1.

Zadnji put su domaći na dva gola zaostatka bili 20 minuta prije kraja. Balingen-Weilstetten je zatim otišao na 21:17 i Dormagen se više nije vratio u utakmicu. Gosti su najveću prednost dostigli u 57. minuti golom Feliha za 27:20. Nakon toga uslijedilo je lagano opuštanje kojim je Dormagen ublažio poraz.

Najbolji kod Dormagena bio je Schindler, dok su se kod Balingen-Weilstettena istaknuli Felix Lobedank i Jens Bürkle s po pet golova. Balingen-Weilstetten je tako došao do prvih bodova, dok se Dormagen mora zabrinuti budući da nisu uspjeli uzeti bodove ni momčadi koja je na njihovoj razini usprkos domaćem terenu.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710