Sneijder sa zvukom sirene

Ivana Spahija • subota, 03.10.2009.

Doslovno u posljednjim sekundama dvoboja sedmog kola Serie A između Intera i Udinesea, Wesley Sneijder je svojim pogotkom donio sva tri boda i prvo mjesto aktualnom talijanskom prvaku. Crno-plavi su ponovno opasno visili, ali ih je Nizozemac spasio u samoj završnici susreta. U drugom dvoboju dana bodove su podijelili Bari i Catania...

Više sretno nego spretno do sva tri boda došli su nogometaši Intera u teškom dvoboju s Udineseom na Giuseppe Meazzi. Crno-plavi su se prilično namučili protiv raspoloženih gostiju iz Udina koji su do posljednje sekunde imali bod u džepu, ali im je pogodak Wesleya Sneijdera praktički s posljednjim sučevim zviždukom donio pobjedu od 2:1 i, barem trenutno, prvo mjesto na ljestvici. Izabranici Josea Mourinha niti u ovom susretu nisu briljirali, ali pišu se sva tri boda Interu koji se nakon poraza od Sampdorije u prošlom kolu uspio vratiti na pobjedničke staze.

Prvu veću priliku u susretu imali su gosti već u šestoj minuti kada je Pepe loptu poslao pokraj gola Intera. Crno-plavi su pokušali uzvratiti tri minute kasnije, Eto'o je dobro uposlio Muntarija koji je glavom gađao iznad grede. Nakon "ping-pong" izmjena prilika čas s jedne, čas s druge strane, sreća se u 22. minuti osmjehnula momčadi iz Milana.

Akciju je započeo Eto'o na lijevoj strani obrane Udinesea i ubacio za Stankovića, koji je bez problema matirao gostujućeg vratara Handanovića za vodstvo crno-plavih od 1:0. Gostima nije trebalo dugo za uzvratiti, samo pet minuta kasnije zatresla se i mreža Intera. Inler je odlično dodao za Di Natalea, a domaći branič Chivu je zakasnio izići na tu loptu pa je najbolji strijelac Udinesea slavio u "jedan na jedan" situaciji s Julijem Cesarom i poravnao rezultat na 1:1.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u jednakom ritmu kao i prvo, prijetili su i jedni i drugi, ali bez većeg uspjeha. Udinese je mogao povesti preko Di Natalea u 51. minuti, ali je njegov udarac u posljednji čas uspio izbiti Zanetti. S druge strane je Inter ozbiljno zaprijetio u 67. minuti, udarac Stankovića je gostujući vratar izbio ravno u Muntarija, koji je pogodio nekoliko centimetara pokraj gola Udinesea.

Kada se činilo da će Inter i treći susret za redom, ako računamo i onaj u Ligi prvaka protiv ruskog Kazana (1:1), završiti bez pobjede, u trećoj minuti sudačke nadoknade je pomutnju u prostoru gostiju iskoristio Sneijder i matirao Handanovića za konačnih 2:1 i vrlo vrijednu pobjedu Intera.

U drugoj utakmici dana, bodove su podijelili Bari i Catania rezultatom 0:0, čime zadovoljniji mogu biti gosti sa Sicilije. Iako je susret završio bez pogodaka, obje su momčadi imale dosta prilika za promjenu rezultata, ali nijednu nisu iskoristile. Ovaj remi ujedno je i ukupni peti za Bari, čime su Puljizi zauzeli deveto mjesto na ljestvici. Catania je nakon ovog dvoboja ugrabila tek četvrti bod i trenutno se drži na 18. mjestu.