Palermo 2:0 Juventus
Juventus

Budanov Palermo srušio Juventus

Ivana Spahija • nedjelja, 04.10.2009.

Palermo našeg Igora Budana priredio je najveće iznenađenje sedmog kola Serie A. Momčad sa Sicilije na domaćem je terenu odličnom igrom s uvjerljivih 2:0 svladala Juventus i time Staroj dami onemogućila preuzimanje prvog mjesta na ljestvici...

Nogometaši Juventusa propustili su još jednu priliku preuzeti od Sampdorije prvo mjesto na ljestvici. Ovaj put je Staroj dami išao na ruku remi Sampdorije i Parme (1:1), ali ih je neočekivano iznenadio Palermo koji je na domaćem terenu na Siciliji s uvjerljivih 2:0 održao nogometnu lekciju gostima iz Torina. Gotovo neprepoznatljivi Juventus nije pružio prevelik otpor Sicilijancima i prava je sreća što nije i teže stradao. Naš Igor Budan proveo je nešto više od pet minuta u dresu pobjedničke momčadi, u igru je ušao u 85. minuti.

Inicijativa domaćina započela je od prve minute susreta. Najaktivniji čovjek pred vratima Buffona bio je Cavani, koji je već u 16. minuti propustio priliku dovesti Palermo u vodstvo jer je glavom pogodio iznad gola gostiju. Domaći je napadač ponovno zaprijetio u 19. minuti, ali je njegov udarac jedva uspio izbiti Chiellini. Najveću priliku za Juventus je propustio Camoranesi u 30. minuti kada je njegov pokušaj s gol-crte raščistio domaći branič Kjaer.

Upornost i vidljiva nadmoć na travnjaku nogometašima Palerma isplatili su se u 37. minuti. Cavani je lijepim udarcem s lijeve strane matirao Buffona i domaćinima donio vodstvo od 1:0. Samo pet minuta kasnije gostujući je vratar ponovno morao po loptu iz mreže, Miccoli je izveo slobodan udarac, a Simplicio loptu skrenuo u mrežu Juventusa za veliko vodstvo Palerma od 2:0.

Juventus se malo trgnuo početkom drugog dijela, u 47. minuti priliku za smanjenje vodstva domaćina propustio je Amauri, a opasan udarac Iaquinte iz 54. minute dobro je neutralizirao Migliaccio. Nakon kratkog bljeska Juventusa, ponovno je uslijedila oluja raspoloženih domaćina. U 68. minuti Palermu je poništen treći pogodak zbog zaleđa Pastorea, a pet minuta kasnije Buffon je čudesno obranio stopostotnu priliku Bresciana. Miccoli je u 80. minuti Palermu mogao donijeti i treći pogodak, ali je greda spriječila da se njegov pokušaj nađe u mreži Buffona pa se semafor zaustavio na konačnih 2:0 za veliku radost na Barberi i tugu za Staru damu koja će se morati utješiti trenutno trećim mjestom.