Valladolid i Cuneca izgubili po bod

Željko Kubatka • nedjelja, 04.10.2009.

Valladolid igrao neriješeno sa Aragonom, Cuenca Vladimira Božića izgubila bod u susretu sa Dominkovićevim San Antoniom, Ciudad Real ostao jedini sa maksimalnim brojem bodova...

U Cuenci je gostovao Reyno de Navarro i sretno odnio bod jer je dvije minute prije kraja pobjeda bila u džepu domaćina, naime vodili su 33:31. Dvorana u Cuenci je ponovo bila puna gledatelja koji su bučno navijali za svoje rukometaše. Prednost je stalno bila na strani Cuence i do pet golova prednosti no u zadnjih deset minuta teško domaći postižu gol (samo dva).

Međutim kada je na semaforu dvije minute prije kraja stajao rezultat 33:31 malo ko se nadao neriješenom rezultatu. Iskusniji gostujući rukometaši postižu dva gola a golman Malik Beširević brani zadnji udarac domaćih rukometaša i osigurava bod klubu iz Pamplone. Hrvatski golman Vladimir Božić je imao 13 obrana dok je srpsko desno krilo Ivan Nikčević postigao sedam golova za goste.

Zanimljivo je bilo i u Valldolidu gdje su se susreli još jedina dva kluba sa svim mogućim osvojenim bodovima. Aragon je krenuo odlično, poveo sa 3:0 i tu prednost održao do poluvremena (14:17). Domaći su stalno dostizali minus i u drugom dijelu a u zadnje tri minute se ušlo sa prednošću gostiju 29:31. Raúl Entrerrios postiže izjednačujući gol za Valladolid minutu pred kraj što domaći uspijevaju sačuvati.

Domaći kružni napadač Eduard Fernández sa sedam golova je bio najefikasniji dok su kod gostiju iz Zaragoze danski lijevi bek Sebastian Koch-Hansen (5) i srpski desni bek Ivan Stanković (4) dali najveći doprinos osvajanju velikog boda za Aragon.

Novi prvoligaš Lábaro Toledo ugostio je Torreviejau i osvojio šesti bod. Malu krizu domaći su imali u 50. minuti utakmice kada su im se gostujući rukometaši približili na samo gol minusa (24:23). Do kraja puno više koncentracije imaju domaći i sigurno osvajaju još dva boda. Darko Martinović solidan u pobjedi Toleda učestvovao sa četiri gola, golman Diego Moyano ponovo je bio odličan sa 15 obrana. Ivan Vukas je postigao jedan gol za Torreviejau.

Cangas nije niti nakon petog kola osvojiti prve bodove i dalje je na začelju tablice Asobal lige. Gosti su vodili tijekom cijelog susreta i niti u jednom trenutku gostujuća pobjeda nije bila ugrožena. Milan Kosanović na golu Cangasa je spriječio i veći poraz sa 17 obrana ali i Gurutz Aguinagalde na golu Naturhouse La Rioje je bio raspoložen i sa 19 obrana je najveći krivac slabe realizacije domaćih rukometaša.