I bez Metličića Ciudad Real do pobjede

Željko Kubatka • četvrtak, 01.10.2009.

Peto kolo Asobal lige započeli su klubovi koje očekuju utakmice Lige prvaka tijekom narednog vikenda, Ciudad Real i Barcelona lako do bodova, Ademar izvukao bod obranom Alilovića i golom u zadnjoj sekundi na gostovanju kod Antequere...

U katalonskom derbiju Barcelona je gostovala kod Granollersa i već od prve minute pokazala tko je bolji i da poraz od Ciudad Reala nije ostavio velikog traga na njenim igračima. U 12. minuti Barca vodi 9:3 što uspijeva do odmora i povećati na 19:11. U drugom poluvremenu svaki put kada Granollersi smanjuju prednost rukometaši Barcelone dodaju gas i prave veću razliku. Krila Barcelone Juan Garcia i Victor Tomas su se nadavali najviše golova, sedam i osam, a kod Granollersa desni bek Raúl Campos je postigao sedam golova.

Talant Dushebajev je na odmoru ostavio Metličića, Entrreriosa, Aguinagaldea i Kallmana zbog manjih problema sa ozljedama. U sastavu je bio opravljeni Davis te dva mlada igrača Ales Dujshebaev i Gonzalo Calvo. I takav okrnjeni sastav Reala je lako došao do pobjede u susretu sa Posadom iako je prvo poluvrijeme prošlo uglavnom u vodstvu gostujućih rukometaša i do četiri gola prednosti. Do 30. minute sve sjeda na svoje mjesto i Real odlazi sa dva gola prednosti (21:19) na odmor. Sa po dvije serije od po pet minuta ozbiljne igre Real rješava pitanje pobjednika. Ruski pivot Igor Evdokimov i desno krilo Roberto Garcia su postigli po sedam golova.

Ademar Leon je ponovo pokazao dva lica sa kojima je uspio i to doslovno u zadnjoj sekundi golom švedskog reprezentativca Dalibora Dodera spasiti bod. Vodio je Ademar na poluvremenu 15:11 ali Antequera pravi 6:0 i preuzima vodstvo. U zadnju minutu susreta domaći ulaze sa dva gola prednosti, Denis Buntić postiže svoj prvi gol 26:25, Alilović 12 put uspješno intervenira a Doder sa zadnjom sekundom na semaforu postiže gol i poravnava na 26:26. Alilović sa 12 obrana i Damir Bičanić sa pet golova solidni. Najbolji strijelac Asobal Lige Martin Stranovsky je zabio šest puta.

Peto kolo se nastavlja utakmicama u subotu i nedjelju. Valladolid je utakmicu Lige prvaka odigrao danas i na gostovanju kod rumunjske Constate pobjedom od 26:23 osvoji prve euro bodove. Ciudad Real igra sa danskim FCK-om, Barcelona gostuju u Zurichu dok Ademar ima najteži posao jer će se na gostovanju suprotstaviti Kielu.