Liga prvaka - Skupina A, 1. kolo, 30.09.2009.
CSM Constanta 23:26 Cuatro Rayas Valladolid
Cuatro Rayas Valladolid

Valladolid otvorio tijesnom pobjedom

Matej Milanović • četvrtak, 01.10.2009.

Otvorena je nova sezona rukometne Lige prvaka. Valladolid je puno teže od očekivanog slavio u gostima kod Constante sa 26:23...

Rumunjska Constanta i španjolski Valladolid imali su čast otvoriti novu sezonu Lige prvaka u rukometu. Očekivala se lagana pobjeda gostiju, no Rumunji su uspjeli pošteno namučiti favorite. Prvih petnaestak minuta vladala je izjednačenost, a nakon toga je Constanta čak došla do dva goal prednosti, 8:6.

Međutim, Juan Carlos Pastor, trener Valladolida, pozvao je minutu odmora i probudio svoje koji su napravili seriju od 4:0 i preokrenuli rezultat. Do odmora je Valladolid dodatno povećao prednost na 14:10. U nastavku se nastavila bolja igra gostiju koji su dostigli najveću prednost u 42. minuti pri rezultatu od 23:17.

No, umjesto da lagano privedu susret kraju Španjolci su zaredali nekoliko pogrešaka i Constanta je smanjila na 24:21. Ipak, više od toga nisu uspjeli napraviti i Valladolid je upisao prve bodove u Europi, iako puno teže nego što su očekivali.

Najbolji kod Constante sa pet golova bili su Pavlović i Toma, koji je dva gola postigao sa sedam metara. Kod Valladolida čak osam golova postigao je Entrerrios. U ovoj skupini tijekom vikenda još će igrati Pick Szeged protiv Čehovskih Medveda i Montpellier sa PAOK-om.