Knudsen potopio Gorenje

Matej Milanović • subota, 03.10.2009.

Odigrane su prve dvije utakmice skupine B rukometne Lige prvaka i u oba susreta dogodilo se iznenađenje. Bosna iz Sarajeva pobijedila je francuski Chambery s 24:23, dok je Gorenje izgubilo u gostima kod poljskog Kielcea s 23:21, a pritom im je samo jedan igrač ubacio čak 15 golova...

U drugoj utakmici prvog kola skupine A mađarski je Pick Szeged na svom terenu igrao 23:23 protiv Čehovskih Medveda.

Nakon što je tijekom tjedna Valladolid došao do teške pobjede u Constanti, u mađarskom Szegedu su se susreli domaći Pick i Čehovski Medvedi, u najjačem dvoboju prvog kola skupine A.

Izjednačena igra bila je glavna karakteristika cijelog susreta. Rusi su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću od 16:15, no nisu uspjeli u nastavku prelomiti utakmicu. Nastavilo se igrati u egalu i u konačnici je završilo 32:32 što može djelomično zadovoljiti i jedne i druge.

Pogled na statistiku odaje da su obje momčadi imale po tri sedmerca, ali je za Čehovske Medvede kobna bila činjenica da su čak dva promašili. Kod domaćih istaknuli su se Katzirz s deset golova, Žvižej s osam od čega tri sa sedam metara te Krivokapić sa sedam golova.

Kod Medveda su pak najbolji bili Kovaljev s osam zgoditaka, Šelmenko sa sedam te Rastvorcev sa šest. U idućem kolu Pick Szeged će doma dočekati PAOK-a, dok će Medvedi u goste iznimno neugodnom Valladolidu.

U skupini B, Gorenje iz Velenja, za koje nastupa Ivan Čupić i a kojeg trenira Ivica Obrvan, otišlo je u goste kod Vive Targi Kielcea po sigurnu pobjedu. Tako su i krenuli, ranim vodstvom od 2:0, koje su do 23. minute povisili na +4. S tom se razlikom otišlo i na poluvrijeme, pri rezultatu 13:9.

U nastavku je Gorenje povelo i 15:10. Činilo da sve ide po već napisanom scenariju i ništa nije davalo naslutiti preokret. Ipak, počeli su se nakon tih -5 igrači Bogdana Wente polako vraćati u igru i uspjeli su na koncu izjednačiti u 50. minuti pri 19:19. Iduće četiri minute nije bilo gola, a sušno razdoblje prekinuo je Patryk Kuchczynski golom za vodstvo domaćih.

Ušlo se u zadnju minutu s prednošću Kielcea od 22:21 i loptom za Poljake koji nisu realizirali napad, što je omogućilo Gorenju da izvuče golmana i pokuša izjednačiti. Odlučujuća lopta došla je u Čupićeve ruke, no hrvatski je reprezentativac uputio šut pod sumnjivim kontaktom i nije zabio gol. Suci su ipak prosudili da ne treba dosuditi prekršaj i domaći su na prazan gol uspjeli zabiti za konačnih 23:21 i odličan start u Ligu prvaka.

Domaće je predvodio fenomenalni Knudsen koji je praktički sam porazio Slovence budući da im je zabio nevjerojatnih 15 golova, od kojih sedam iz sedmeraca. Kod gostiju je pak najbolji strijelac bio Kavaš s četiri zgoditka, dok je Čupić zabio tri, od kojih dva sa sedam metara.

Drugi susret odigran u skupini B bio je onaj u Sarajevu između domaće Bosne koju vodi Irfan Smajlagić i francuskog Chamberyja. U teškom i izjednačenom dvoboju domaćini su vodili 13:12 na poluvremenu, a na kraju su 24:23 zahvaljujući golu Vedrana Banića svega dvije sekunde prije isteka vremena. Čovjek utakmice bio je vratar domaćih, Nebojša Grahovac, koji je sakupio 20 obrana tijekom utakmice.