Zelina poražena u Zagrebu

Branimir Korać • nedjelja, 11.10.2009.

Odigrani su susreti devetog kola 3. HNL Zapad, a većih iznenađenja nije bilo. Derbi kola igran je u Zagrebu gdje je HAŠK ugostio Zelinu i slavio s minimalnih 1:0...

Gorica je ostala na vrhu trećeligaške kolone, međutim u devetom kolu dosta se namučila kako bi došla do pobjede. Na svom stadionu ugostila je Novalju i slavila s minimalnih 1:0 pogotkom Hajduka u 17. minuti susreta iz jedanaesterca. U nastavku susreta više nije bilo pogodaka, a vodeći trećeligaš sve do posljednjeg zvižduka suca Jurašića nije mogao biti spokojan. Treba spomenuti kako su gosti završnicu susreta odradili s igračem manje zbog isključenja Hodonja.

U derbiju kola HAŠK je ugostio Zelinu i slavio kao i Gorica s minimalnih 1:0. Pred velikim brojem gledatelja domaćinu je tri boda osigurao Kvržić koji se u gužvi u šesnaestercu u 58. minuti najbolje snašao i poslao loptu iza leđa Đurđeka.

Više se očekivalo od dvoboja Vrapča i Vrbovca. Na kraju pogodaka nije bilo, domaćin je bio taj koji je imao inicijativu dok su gosti iz Vrbovca u zatvorenijoj varijanti pokušavali kontranapadima doći do pogotka. Niti jedni, a niti drugi na kraju nisu bili uspješni.

Pogodaka nije bilo niti u Puli gdje je posljednjeplasirana Istra pokušavala doći do sva tri boda protiv porečkog Jadrana. Međutim, nije im baš to pošlo za nogom, imali su više prilika, ali nisu bili precizni. Prvo ime susreta bio je gostujući vratar Andrej Gržentić koji je u nekoliko navrata spriječio sigurne pogotke.

Prvu ovosezonsku pobjedu ostvario je Orijent koji je na Krimeji s 2:0 svladao labinski Rudar. Riječani su poveli u 28. minuti autogolom Munjasa, a pobjedu je potvrdio u 90. minuti Muminović pogotkom za konačnih 2:0.

Tri boda na svom terenu osvojio je i Medulin koji je s 2:0 bio bolji od Maksimira. Gosti iz Zagreba nisu previše pokazali, a domaćin je do bodova došao pogocima sredinom drugog dijela. Prvo je mrežu Bošnjaka pogodio Halilović, a zatim i Grdić.

Jedinstvo-Omladinac na svom travnjaku s minimalnih 1:0 svladalo je Crikvenicu. Domaćin je već u osmoj minuti poveo nakon dobrog udarca Černjula da bi se do kraja susreta bio prisiljen žestoko braniti kako bi stigao do sva tri boda protiv vrlo neugodnih gostiju.

Nakon sedam uzastopnih poraza, napokon su slavili nogometaši Nehaja. Pobjedu su uzeli u susretu protiv Rovinja i to pogocima u samoj završnici. Rovinj je stigao u vodstvo u 30. minuti preko Barlecaja i činilo se kako će Senjani ponovno pasti. Međutim u 79. minuti Samardžija poravnava na 1:1, a pet minuta kasnije Vukelić radi potpuni preokret za pobjedu Nehaja. Pokušaji gostiju da do kraja susreta dođu barem do boda, bili su neuspješni.