Gosti s mnogo sreće, Splitu derbi

Ivana Strahija • nedjelja, 11.10.2009.

U utakmicama osmog kola 2. HNL u tri su gosti osvojili sva tri boda, a u još tri su remizirali. Sasvim solidno, slažu se oni koji su podebljali svoja drugoligaška konta.

Prvi domaći pobjednik bila je momčad Splita, koja je u mrežu Hrvatskog dragovoljca smjestila dva gola. Serdarušić u 34. i Parać u 36. minuti zapečatili su tri boda i time osigurali Splitu tjedan dana na vrhu drugoligaške tablice.

Kutinska Moslavina ostala je bez bodova u susreti protiv Imoćana, čiji je Vučić bio precizan u 83. minuti, postigavši pobjedonosni pogodak. Mrežu domaće Moslavine trebao je barem pokušati obraniti vratar Krizmanić, no njegove su misli očito bile negdje drugdje, pa ga je i ne baš odličnim šutom Imoćanin matirao.

Bodove je u srazu bivših trećeligaša odnio gostujući tim, odnosno Rudeš je na Sigetu prosuo bodove protiv Lučkog. Nakon što je domaća ekipa držala vodstvo prvih 45 minuta, gosti su pogocima Batinovića, Mehmedagića i Fučeka u drugom dijelu zapečatili bodove u svoje džepove. Domaći smatraju da im je sudac Bertol trebao dodijeliti kazneni udarac pred kraj susreta, kad je srušen Raić.

Sasvim neočekivano poraz je kod kuće doživio i Pomorac, kojem je u goste svratio Vukovar. Nakon prvog dijela utakmice, u kojem su kraljevale neiskorištene prilike s obje strane, domaći propuštaju priliku utakmice. U 47. minuti je naime domaći Weittzer stao na bijelu točku i neslavno propustio realizirati penal, a to je znao kazniti gostujući Spasić u 65. minuti.

Mosoru samo bod u ovotjednom domaćinstvu, drugi su kući ponijeli Sinjani. B. Poljak, jedan od dvojice Poljaka u redovima Junaka, iz slobodnog je udarca proparao domaću mrežu u 64. minuti, da bi domaći preko svog najagilnijeg igrača, Novaka, izjednačili u 73. Realan ishod susjedskog derbija, složili su se gledatelji.

Čak tri crvena kartona obilježila su susret u Sisku. Prvi od njih dobio je domaći vratar Kobetić, koji je zbog svoje nervozne reakcije srušio gostujućeg igrača u kaznenom prostoru. To isključenje nije međutim naštetilo Segesti, ili se tako činilo, jer su domaći do kraja poluvremena i u početku drugog dijela držali 1:0 koje je postavio Beglama. Gosti iz Suhopolja ipak su okrunili brojčanu nadmoć u 61. minuti golom Menegatija, da bi par minuta kasnije bio isključen i domaći strijelac Beglama. Sudac Frković isključio je potom i gostujućeg Pejića, a s takvim odnosnom snaga, i nervozom, susret je završen 1:1.

Remi bez pogodaka ishod je utakmice u Mladini, gdje je kod Vinogradara gostovao Solin. Iako su domaći imali terensku nadmoć nisu je znali kapitalizirati, pa će se iz cijele utakmice najviše pamtiti dva isključenja, oba Solinova, jer je isključen prvo Bozinović (52.), a zatim i trener Pudar (80.).