Crikvenici vrh, Umagu prvi bodovi

Goran Markuš • nedjelja, 11.10.2009.

Nakon što su se izvukla u četvrtom kolu Županja je poražena kod Zadra u petom i tako Crikvenica ostaje jedini klub sa stopostotnim učinkom ove sezone. S druge strane highlight vikenda nedvojbeno je ogled klubova sa dna tablice koji je ne tako davnim premijerligašima, Umagu osigurao prva dva ovosezonska boda...

Peto kolo 1. Dukat HRL donijelo nam je pravi dvoboj za bijeg sa samog dna tablice. Naime, pomalo raspadnuta i izuzetno pomlađena momčad Umaga ugostila je Solinjane koji su se zasigurno htjeli predstaviti u najboljem mogućem svijetlu svom novom treneru, no pruženu šansu domaćini nisu bili spremni propustiti. Nakon uvodnih 10:10 Umažani preuzimaju inicijativu i na odmor odlaze sa solidnih +4 da bi u nastavku mirno priveli susret kraju.

S druge strane sigurnom pobjedom kod Gorice Crikveničani su konačno ostali usamljeni na samom vrhu ukupnog poretka. Naime, gostovanje kod Zadra nije prošlo po planu momaka iz Županje koji su se kući vratili sa -6 i tako ostavili Crikvenicu kao jedini klub sa stopostotnim učinkom u dosadašnjem dijelu sezone.

Iako igrom nisu oduševili kao u dosadašnjim susretima Senjani su nakon uvodnih -1 preuzeli vodstvo i na leđima sjajnog Laskača (6 golova) stigli do četvrte ovosezonske pobjede. S druge strane nekoliko neuobičajenih pogrešaka domaćina momci iz Đakova nisu znali kazniti što ih je stajalo eventualno napete završnice u kojoj bi uz malo sreće možda i uspjeli dohvatiti koji bod.

Uz Senj bez pogovora najugodnije ovosezonsko iznenađenje su rukometaši iz Ivanca koji niti na gostovanju kod Slatine nisu podbacili. Dugo su se domaćini držali da bi na poluvrijeme čak i otišli sa solidnih +1, no koncentracije i snage ponestaje u nastavku i Ivančica upisuje nova dva vrlo važna prvenstvena boda.

Do očekivane pobjede ipak pomalo neočekivano lako stigli su i rukometaši Kaštela koji su ovog vikenda gostovali kod Preloga. Velikih +17 tako im je donijelo nova dva boda koja ih postavljaju kao prvog pratitelja četverca sa osam bodova.

Za kraj svakako vrijedi spomenuti i Arenu koja je nakon dva poraza konačno stigla do očekivanog slavlja na domaćem terenu protiv predzadnje momčadi lige, Trilja i tako se izborila za šesto mjesto koje dijeli sa Kaštelom i Goricom.

Izvještaj pisan u suradnji sa "Radio Senj".