Liga prvaka - Skupina D, 2. kolo, 11.10.2009.
Barcelona 27:30 Kiel
Kiel

Kiel pokorio Barcelonu

Goran Markuš • nedjelja, 11.10.2009.

Derbi drugog kola rukometne Lige prvaka pripao je Nijemcima. Naime, gostujuću Kiel gotovo je cijeli susret imao inicijativu, a čak niti kratki rezultatski pad nije ih maknuo s pravog puta i potpuno zasluženo upisali su gostujuću pobjedu kod moćne Barcelone...

Iako u uvodnih dvadeset minuta nismo mogli uživati u tzv. vrhunskom rukometu kakav se očekivao brza igra barem je naizgled donijela pregršt događanja. Igralo se gol za gol sve dok Xavi Pascual u igru nije ubacio izrazito agresivnu postavu. Nažalost po Katalonce, spomenuta petorka nije polučila očekivani rezultat.

Naime, Kiel se puno bolje snašao i polako, ali sigurno izgradio sasvim solidnih +3 koje domaćini u nekoliko navrata smanjuju na samo jedan gol razlike, no novog izjednačenja nema i na poluvrijeme se potpuno zasluženo odlazi rezultatom 17:20.

Vezane vijesti

Za razliku od prvog u drugom poluvremenu gledali smo potpuno drugačiji rukomet. Naime, oba vratara su se "razbranila" stoga je svaki gol postao zlata vrijedan. Ipak, usprkos vrlo raspoloženom Thierryju Omeyeru domaćini uspjevaju izjednačiti rezultat, a svega 13 minuta prije kraja preuzimaju i vodstvo kod rezultata 24:23.

Međutim, koncentracije je ponestalo kod domaćina što gosti znaju iskoristiti i vrlo brzo preuzimaju inicijativu. Uz još poneku sjajnu obranu Omeyera vrlo brzo dolaze i u prednost te sa mirnih +3 privode susret kraju.