HNK Trogir prestao djelovati

Vedran Babić • ponedjeljak, 12.10.2009.

Ono što se proteklih dana i tjedana činilo neizbježno, jučer je dobilo i službenu potvrdu - HNK Trogir više ne postoji! Jedan od najdugovječnijih dalmatinskih nogometnih klubova nije izdržao jaki nalet financijskih problema i zato će prestati s djelovanjem. Unatoč tome, u subotu i nedjelju odigrano je 9. kolo 3. HNL - Jug.

Klub koji je za nešto više od dvije godine trebao proslaviti 100. godišnjicu osnutka, danas više ne postoji. Tužan je to epilog trogirske nogometne priče. Seniorska momčad je raspuštena, a klub je degradiran u Drugu županijsku ligu, bolje rečeno - Petu ligu. Juniori će pak i dalje nastaviti s natjecanjem u svojoj ligi, bar se tome nadaju u Upravi kluba.

Treća liga će sada dakle brojiti 17 klubova, što znači da će jedna momčad u svakom kolu biti slobodna. Rezultati svih momčadi koje su u dosadašnjem dijelu prvenstva igrali s Trogirom bit će izbrisani.

Upravo je u subotu Trogir trebao igrati protiv vodećeg Dugopolja, no s obzirom na nastalu situaciju, Trogirani se na utakmici nisu pojavili. U derbiju kola Neretva je u Metkoviću s 3:1 zasluženo savladala trećeplasirane Raštane. Domaćini su preko Dodiga, Brečića i Kozine poveli 3:0, da bi pred kraj utakmice Goran Burčul iz najstrože kazne ublažio poraz.

Najefikasniju utakmicu kola odigrali su u Klisu Uskok i Zmaj. Poslije čak sedam pogodaka tri boda su ostala u rukama domaćina, koji se tri puta našao u rezultatskom zaostatku. Stojkić, Babić i Bušelić donijeli su Makaranima vodstvo od 1:0, 2:1 i 3:2, no Grbeša, Delić i opet Grbeša vratili su stvari na početak. Pobjedonosni pogodak za Uskok i ostanak na petoj poziciji donio je Jure Guvo 11 minuta prije kraja.

Drugoplasirana momčad lige, Primorac iz Biograda, upisala je pobjedu protiv imenjaka iz Stobreča. Jerko Prtenjača doveo je domaćine u vodstvo u 11. minuti, izjednačio je Slobodan Gudelj - Velaga u 28., a tri boda Biograđanima osigurao je Brazilac Batista u 60. minuti.

U dvoboju između sada posljednjeplasiranog Konavljanina i Jadrana (LP) nije bilo golova, dok je u Hrvacama i Dubrovniku pao samo jedan. Hrvace su slavile protiv Omiša pogotkom Kunca i upisale treću uzastopnu pobjedu koja ih sada vodi na visoko šesto mjesto nakon katastrofalnog starta i šest utakmica bez poraza.

U Dubrovniku je pak domaćin GOŠK s 1:0 poražen od Zagore, a mreža se zatresla jedino kod autogola Jankovića već u prvoj minuti susreta.

Najizraženiju pobjedu ostvario je Jadran iz Kaštel Sućurca, koji je na domaćem terenu sa 6:1 pregazio Dinaru. Igrač utakmice bio je četverostruki strijelac Goran Kapitanović.

Jedini nedjeljni susret odigrali su Neretvanac i Velebit. U duelu dvaju momčadi iz donjeg dijela ljestvice došlo je do podjele bodova (1:1). Neretvanac je poveo preko Pehara u 11. minuti, dok je bod gostima iz Benkovca priskrbio Klapan u 78.