Nedelišće porazilo lidera

Mateja Gošćiej • ponedjeljak, 12.10.2009.

Nakon osam kola bez poraza, deveto se kolo pokazalo kobnim za nogometaše Lipika. U triler utakmici u Dunjkovcu-Pretetincu domaćin je rezultatom za pamćenje, 5:4, trenutno vodećoj ekipi lige nanio prvi poraz. Da su momci iz Lipika već umorni od savršenog učinka konstatirali smo i u proteklom kolu kada su protiv Koprivnice izvukli tek bod, a sada se pitamo hoće li prvi poraz ujedno biti i posljednji?

Da je igra bolja što je protivnik teži, pokazali su nam nogometaši Nedelišća. Iako ove sezone ne briljiraju na domaćem terenu, te ih tek dobre gostujuće partije drže u sredini ljestvice, proteklo bi kolo moglo biti prava prekretnica. Mogli bi reći da je takav način igre dobra taktika, jer su na nju nasjeli nogometaši Lipika. Iako su gosti bili apsolutni favoriti, nakon 90 minuta možemo konstatirati da je Nedelišće zasluženo pobijedilo.

Domaći su poveli u 14. minuti preko Treske, a ni minutu kasnije, slavlje Nedelišća prekida Kafka. Brza i pokretna domaća ekipa brzo vraća prednost, pa je u 30. minuti nakon sjajnog proigravanja Jageca i Premuša precizan Zavrtnik. S prednošću 2:1 otišlo se na odmor, a da Nedelišće ne skine osmjeh s lica potrudio se u trećoj minuti nastavka sjajni Premuš, koji je u solo akciji zabio za dva pogotka prednosti. U 60. je za 3:2 pogodio Baltić, koji je Lipiku oživio nade za poravnanje, no vjeru u pozitivan rezultat ruše dva dosuđena jedanaesterca, u 62. i 72. minuti. Oba puta precizan je Jagec. Da je ekipa Lipika zasluženo na vrhu 3.HNL Istok pokazuje činjenica da su nakon što je na semaforu 5:2 zabili još dva pogotka preko Baltića i Zebe, koji ipak nisu bili dovoljna za ništa drugo osim minimalnog poraza.

U kolu u kojem je palo 30 pogodaka, veliku ulogu imali su i nogometaši drugoplasirane momčadi MV Croatie. S velikih 5:0 u Cernik su ispratili gostujuću Mladost, koja nije našla rješenja za uigranog i čvrstog domaćina. Šesta pobjeda u prvenstvu bila im je najlakša do sada, a strijelci su redom bili Trepšić u 18. i 40. minuti, Biličić u 59., sedam minuta prije kraja precizan je i Sivrić, da bi točku na i stavio uvijek solidan Švarić pri isteku vremena.

Iako se nakon smjene trenera i zahtjevne prijateljske utakmice s Osijekom, koju su dobili, u Višnjevcu nisu previše nadali pobjedi, trener Matijević može biti zadovoljan viđenim u devetom kolu. S 2:0 svladan je gost iz Našica, pogotcima Grgića i Petrovića. Ovo je momcima iz Višnjevca tek druga pobjeda u prvenstvu, no sigurno ih nakon ove sjajne igre najbolje partije tek očekuju.

Jednak rezultat kao i u Višnjevcu bio je u Koprivnici, gdje je istoimeni domaćin dočekao Mladost iz Preloga. Već u 8. minuti mrežu je glavom načeo Matijašec, dok je pobjedu tek u 65. minuti pogotkom okrunio Jagić. Domaći su pokazali bolju igru, pa je rezultat mogao biti još i veći u korist šesnaestoplasirane ekipe lige.

Graničar je na domaćem terenu u Županji upisao svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu i to protiv ekipe Đakova. Graničari su pokazali da su kod kuće nadmoćni, no opuštanje pri kraju susreta moglo ih je koštati bodova. Nakon 2:0 koje u 33. i 60. minuti postavljaju Lešić i Pejaković, u posljednjim sekundama susreta hitac je ispalio gostujući Lucijanić, koji umanjuje barem rezultatom, inače besprijekornu predstavu momaka iz Županje.

Trećeplasirana Slavija umalo je priredila jednako iznenađenje kao Lipik. Do posljednje sekunde na domaćem su se terenu borili s posljednjeplasiranim Grafičar Vodovodom, koji se u Pleternici nadao upisati drugu ovogodišnji pobjedu. Koliko su bili blizu govori i rezultat nakon 27. minute, 0:2, što ove sezone neprepoznatljiv aktualni prvak nije iskoristio. Nakon pogodaka Grozbeka i Grahovca u 6., odnosno u 27. minuti, već u 29. Mitrović umanjuje premoć gostiju na 1:2. U drugom djelu Grafičar još napada i stvara prilike, no Slavija se budi, pa preko Podobnika i Ikića u posljednjoj minuti ipak upisuje novu pobjedu i spašava obraz.

Upisana su i dva remija u proteklom kolu, a jedan od njih i to onaj bez pogodaka bio je u Osijeku. Tamošnja momčad Olimpije ipak je kao domaćin pokazala više želje i volje, no Belišće se može pohvaliti dobrim ulaskom u susret. Realan ishod ne baš zanimljivog susreta, koji je jednim sretnim pogotkom mogao završiti u bilo čijim rukama.

1:1 u Đakovu su odigrali Croatia i Bjelovar. Domaćin je potpuno kontrolirao susret, no i imalo velikih problema s realizacijom. Nakon nekoliko propuštenih prilika, ohrabrili su se gosti, pa s 25 metara za sve pogreške Croatiji iz slobodnog udarca zahvaljuje Drlja u 36. minuti. Nije se dugo čekalo za poravnanje, točnije tek šest minuta, kada je također iz slobodnog udarca precizan Krizmanić. Do kraja susreta obje su se ekipa pomirile s remijem koji je bio i najrealniji ishod utakmice.

Jedinu gostujuću pobjedu u prvenstvenu je tablicu upisala Sloboda. Ponovo su sjajni bili Varaždinci Martan i Frljužec, koji su dobru igru okrunili pogotcima u 66., odnosno 83 minuti. Domaća ekipa Križevaca propustila je nekoliko dobrih prigoda svojih napadača, no i napravila pogreške u obrani, koje su ih naposljetku i koštale bodova kod gostujuće pobjede 0:2.