Splićani pobjedom startali u sezonu povratka

Bernard Jurišić • subota, 17.10.2009.

Prvi favoriti A-1 lige, košarkaški Splita CO, pobjedom su startali u novu sezonu. Nakon što su imali 26 poena prednosti krajem treće četvrtine, "žuti" su dozvolili svojim susjedima iz Kaštela da utakmicu svedu na jednu loptu...

Povratak s "probne vožnje" u Spaladium Areni u intimniju i prikladniju dvoranu na Gripama košarkaši Splita CO proslavili su pobjedom u prvoj utakmici A-1 lige protiv susjeda iz Kaštela.

Split CO - Kaštela 89:82

Split, dvorana KK Split, 600 gl.
SPLIT CO - KAŠTELA 89:82 (25:18, 54:37, 74:52)
Suci: Hordov (Zadar), Goleš (Šibenik), Kardum (Šibenik)

Vezane vijesti

SPLIT CO: Babić (12), Sumić (13, 7 as), Vrkić (3), M.Delaš (8), Batina (19), Šarac, Jakoliš (1), Najev (2), Sobin (7), Katić, A.Delaš (4), Macura (20, 8 sk, 5 bl). Trener: Boris Kurtović

KAŠTELA: Marin (11), Babić (13, 7 sk), Biočić (7), Hodžić (10), Režić (17), Tešija (8), Blesić (4), Anzulović, Radić (2), Kragić, Kaliterna (10). Trener: Predrag Kruščić.

Nova, mlada splitska momčad sagrađena uglavnom od igrača iz svog pogon prvi je favorit prvog dijela lige i bit će zanimljivo vidjeti kako će funkcionirati novi žuti "koktel" kojeg predvodi najbolji svjetski junior Mario Delaš, uz nešto iskusnije Macuru, Sumića, Vrkića i Batinu, te mlade snage iz svog juniorskog pogona Babića, Najeva, Katića, Sobina...

U prvom kolu protiv Kaštela splitska je momčad prikazala očekivane oscilacije, pa su već dobivenu utakmicu uveli u gotovo neizvjesnu završnicu. Na kraju prvog poluvremena Split je imao 17 razlike (54:37), a do 28. minute prednost je narasla na uvjerljivih 72:46.

Tu je splitska mladost stala, smatrajući da je utakmica dobivena. No, Kaštelani se nisu predavali, sjajnom serijom od 15:2, koja se kasnije produžila na 28:8, stigli na 80:74 dvije minute prije kraja. Tada Macura blokira polaganje Blesića za koje se čini da je bilo u silaznoj putanji, a Batina polaže u kontri i sa šest poena u nizu rješava utakmicu i sprječava veliki preokret gostiju.

"Žuti" su tako pred oko 600 gledatelja pobjedom otvorili sezonu u kojoj se od momčadi trenera Borisa Kurtovića očekuje da što uvjerljivije prođe kroz prvi dio A-1 lige i pritom u hrvatsku košarkašku bazu podataka "prijavi" nekoliko novih i zanimljivih imena.