Constanta šokirala i Szegeda

Matej Milanović • subota, 17.10.2009.

U skupini A Lige Prvaka Čehovski Medvedi su lagano porazili grčkog PAOK-a dok je rumunjska Constanta proizvela još jednu senzaciju pobijedivši u svojoj dvorani mađarskog Pick Szegeda s 32:30.

Čehovski Medvedi su nakon dva remija u gostima kod Pick Szegeda i Valladolida uspjeli napokon doći do prve pobjede. Na svom terenu pobijedili su grčki PAOK koji je još uvijek na nuli. Domaći su nakon izjednačenog početka serijom od šest pogodaka pobjegli na 9:3.

Do poluvremena su Rusi povisili na +9. U nastavku je PAOK uspio malo smanjiti razliku, ali je nakon toga potpuno popustio i Medvedi su došli i do 14 pogodaka prednosti, 34:20. Do kraja utakmice se PAOK malo približio i uspio doći na manje od deset golova minusa. Domaće je predvodio Rastvorcev sa osam golova dok je kod gostiju Riganas postigao 11.

Constanta je pak priredila još jednu iznenađujuću pobjedu. Ovaj put je u njihovoj dvorani pao Pick Szeged. Mađari su dobro krenuli u susret i poveli 9:5, a zatim i 14:9. Ipak serijom od 4:0 Constanta je na poluvrijeme otišla sa 17:16.

U nastavku su Rumunji uspijevali zadržati dva poena razlike i doći do konačnih 32:30. Toma je predvodio Constantu sa devet golova, od kojih pet sa sedam metara. Kod Szegeda su po deset golova postigli Katzirz i Nenadics. Kolo će nedjeljnom utakmicom završiti Valladolid i Montpellier.

U idućem kolu pak Medvede očekuje gostovanje kod Montpelliera, Szeged će protiv Valladolida tražiti iskupljenje za poraz u Rumunjskoj, a Constanta će odigrati svoje prvo gostovanje, protiv PAOK-a.