Bundesliga, 9. kolo, 18.10.2009, 15:30 h
Wolfsburg 2:1 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Wolfsburg pogađa krajem poluvremena

Borna Rupnik • nedjelja, 18.10.2009.

Njemački je prvak na svom terenu upisao tri nova boda. Wolfsburg je bio bolji od Borussije iz Mönchengladbach, a zanimljivo je da su sva tri pogotka na susretu pala u samim završnicama poluvremena...

Wolfsburg se petom mjesta prvenstvenog poretka domogao slavljem na gostima iz Mönchengladbacha. Prvaci su slavili rezultatom 2:1, a utakmica neće ući u klupske anale.

Armin Veh na klupi je pomalo iznenađujuće ostavio Brazilca Grafitea, koji se već nekoliko puta požalio na svoj tretman u Vučjem gradu te će ovaj potez sigurno dodati ulje na vatru, no treneru se nakon pobjede neće moći puno prigovoriti. Grafite je u igru ušao u 58. minuti umjesto Obafemija Martinsa.

Domaćini su uz rijetke prijetnje Borussije stvarali bolje prilike, ali za vodeći pogodak morali su čekati samu završnicu prvog poluvremena. Zvjezdan Misimović izveo je udarac iz kuta, a Alexander Madlung neumoljivo šalje loptu u mrežu.

Novih pogodaka nije bilo sve do završnice drugog dijela. U drugoj minuti sudačke nadoknade Edin Džeko pronašao je Christiana Gentnera, koji se vrlo dobro snalazi i pogađa za 2:0. Međutim, bilo je vremena i za počasni gol Borussije.

Odmah u sljedećem napadu Michael Bradley puca i pogađa, no bilo je prekasno - to je bila zadnja akcija na utakmici.

Borussia nakon šestog uzastopnog poraza trenutačno zauzima pretposljednje mjesto na tablici, s četiri boda više od berlinske Herthe.