Bundesliga, 9. kolo, 17.10.2009, 18:30 h
Hamburger SV 0:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Bayer izgradio zid u Hamburgu

Borna Rupnik • subota, 17.10.2009.

Derbi devetog kola njemačkog prvenstva u velikoj je mjeri razočarao. HSV i Bayer podijelili su bodove najnepopularnijim rezultatom, 0:0, i tako ostali bodovno poravnati na vrhu bundesligaške ljestvice...

Nogometaši Bayera iz Leverkusena nisu imali puno obzira za nogometne sladokusce. Na hamburšku Nordbank Arenu došli su po bod te su se HSV-u, najefikasnijoj momčadi prvenstva, suprotstavili čvrstom defenzivnom taktikom koja nije dopustila rasplamsavanje igre.

Najaktivniji je u redovima domaćina bio Brazilac Ze Roberto, no njegove lopte nisu pronalazile napadački dvojac Berg - Arslan. Mladen Petrić, podsjetimo, na raspolaganju neće biti barem do prosinca, zbog ozljede.

Jedine su šansu za Bayer u prvom poluvremenu propustili Gonzalo Castro, koji je promašio je cijela vrata, te Eren Derdiyok, čiji je udarac obranio Frank Rost.

HSV je u nastavku nastavio napadati, no Eljero Elia i Marcus Berg nisu bili precizni. Jupp Heynckes sredinom drugog poluvremena dodatno je ojačao vezni red uvođenjem Tonija Kroosa umjesto napadača Derdiyoka, a kada je domaćin već bio na izmaku snaga, Bayer je pokušao doći do sva tri boda.

Ipak, Kroos, Hyypia i Kiessling nisu uspjeli u potpunosti šokirati većinu prisutnih gledatelja te je naposljetku ostalo 0:0.

Obje momčadi sada imaju 21 bod, ali im se trećeplasirani Schalke približio na samo dva boda zaostatka.