Gorenje i Bosna poraženi

Matej Milanović • ponedjeljak, 19.10.2009.

Zadnje dvije utakmice trećeg kola skupine B rukometne Lige Prvaka nisu donijele iznenađenja. Chambery je s 28:24 svladao Gorenje, dok se Rhein Neckar Löwen prošetao kroz Sarajevo, potpuno razbivši Bosnu...

U Chambery je Gorenje otputovalo s nadom u pobjedu, budući da su Francuzi prvo poraženi u Sarajevu, a zatim i osramoćeni na svom terenu od Veszprema. Ipak, predstava Slovenaca koje vodi Ivica Obrvan nije bila dovoljno dobra da Chamberyju prirede još jedno neugodno iznenađenje.

Domaći su jako dobro otvorili utakmicu i poveli 5:1 do osme minute. Velenjčani su se približili potom na dva pogotka razlike, ali su Francuzi ponovno pobjegli i u 25. minuti poveli 11:5, a na poluvrijeme otišli sa pet pogodaka prednosti.

Gorenje se u nastavku približilo na tri gola minusa, ali više od toga nisu uspjeli. Gorenje je promašilo čak dva od četiri sedmerca koje su imali, njihov vratar Gajič obranio je tek osam lopti, upola manje od protivničkog Robina, a Roine ih je potopio sa nevjerojatnih 13 golova. Kod Slovenaca je pak najbolji bio Ivan Čupić sa šest pogodaka od čega dva sedmerca.

Bosna Irfana Smajlagića je pak na svom terenu ugostila Rhein Neckar Löwen i pred dobro popunjenom dvoranom tražili senzaciju. No, u konačnici se utakmica pokazala tek lakšim treningom za goste. Lavovi su rano došli do 9:4, a nakon toga je igra domaćih potpuno pala.

Rhein Neckar Löwen pobjegao je na 17:7, a do poluvremena su došli i na +11, iako se na odmor otišlo sa 20:10. Doista sramotnim rezultatom za domaće. Nastavak je očekivano bio rutina za goste koji su mirno priveli utakmicu kraju i slavili s 39:24. Lavovi su sedmerce pucali pet od pet, dok su domaćini iz istog broja pokušaja postigli samo jednog. Najbolji kod Bosne bio je Daborac sa sedam golova, od čega jedan sedmerac, dok se kod gostiju istaknuo Gensheimer sa 10 golova, od čega četiri sedmerca.