Liga prvakinja - Skupina A, 1. kolo, 25.10.2009.
Leipzig 35:32 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Poraz Podravke u Lepzigu

Željko Kubatka • nedjelja, 25.10.2009.

Podravkašice su pružile dobar otpor njemačkim prvakinjama na otvaranju Lige prvaka, ali za nešto više nije bilo snage...

Podravkašice nisu dobro odigrale prvo poluvrijeme i rezultat na kraju 30. minute (18:15) bio je bolji od igre. Nedovoljno čvrsta obrana i napad bez kombinatorike sa samo vanjskim šutom nije predstavljao veći problem za obranu Leipziga i raspoloženu golmanicu Katju Shulke – devet obrana.

Već u petoj minuti su se Njemice odlijepile s vodstvom 5:2, a u napadu Podravke samo je Penezić bila uspješna i to udarcima izvana ili sa sedam metara. Utakmicu je započela Pasičnik na srednjem, ali nakon slabe igre Zovko je bio prisiljen ubaciti Tatari u 11. minuti.

Vezane vijesti

U 16. minuti Zovko je uzeo time out pri zabrinjavajućoj prednosti za Leipzig od pet golova. Nakon četiri gola iz kontre Rosler i Urne i sedam golova prednosti (17:10) za domaću ekipu, pomislili smo da Podravkin brod polako počinje tonuti. Lovrak i Kožnjak spašavaju našu najbolju ekipu i s po dva gola Podravka na odmor odlazi sa zadovoljavajućim minusom od tri gola (18:15).

Kožnjak i Lovrak postižu prva dva gola u početku drugog poluvremena, ali Wiren uzvraća također s dva gola. U sedmoj minutu nastavka golovima Penezić i Lovrak rezultat je poravnat 20:20, a poslije gola Ulbricht, Penezić i Pasičnik svojim prvim golom dovode Podravku drugi put u vodstvo (21:22). U sljedećih pet minuta igra se ravnopravno s golovima na obje strane.

Penezić u 38. minuti radi grubog prekršaja Njemica odlazi na klupu, a na parketu su prvi put Pasičnik i Tatari. Leipzig još jednom preko kontranapada, poslije grešaka Koprivničanki, dolazi do prednosti 30:27. Penezić poslije sedam minuta odmora na klupi ulazi u igru i promašuje sa sedam metara dva puta uzastopce, ali unatoč promašajima, golovima Pasičnik u 51. minuti Podravka ponovo ima samo gol minusa (30:29).

Međutim, poslije gola Pasičnik domaće rukometašice postižu pet brzih golova za vodstvo 35:29 četiri minute prije kraja. Uzima Zovko i time out, ali snage i vremena za nešto više nije bilo dovoljno.

Podravkašice nisu razočarale u svom prvom porazu, no sa sjetom smo se prisjetili Ane Đokić, Natalije Todorovske i ostalih strankinja s kojima bi Podravka bila, sigurni smo, uspješnija u Leipzigu. Andrea Penezić postigla je 13 golova za Podravku, dok su najbolje Njemice bile Susann Müller sa sedam golova i Katja Schulke s 12 obrana.