Inter 5:3 Palermo
Palermo

Inter s dva lica

Ivana Spahija • četvrtak, 29.10.2009.

U posljednjem susretu desetog kola Serie A nogometaši Intera su na domaćem terenu svladali Palermo našeg Igora Budana u susretu koji se nakon prvog poluvremena činio kao da će s lakoćom otići na stranu aktualnog prvaka, ali su crno-plavi prikazali dva lica svoje igre i nakon uvjerljivog vodstva od 4:0 umalo prokockali sva tri boda...

Iako se uvjerljivom pobjedom nad Sampdorijom u derbiju ovog kola Juventus aktualnom prvaku približio na samo bod zaostatka, Inter ipak nije dopustio iznenađenje i na Giuseppe Meazzi je došao do pobjede nad Palermom rezultatom 5:3, iako je moglo završiti puno gore po izabranike Josea Mourinha. Inter je furiozno otvorio susret i nakon prvog dijela imao visoko vodstvo od 4:0, ali su crno-plavi u nastavku zaspali i dopustili gostima sa Sicilije da im se približe na samo gol zaostatka. Srećom po Inter, nogometaši Palerma tu su stali pa se aktualni prvak i dalje zadržao na prvom mjestu na ljestvici s četiri boda prednosti ispred Juventusa.

Domaćini su susret otvorili na najbolji mogući način, ranim pogotkom, i to već u sedmoj minuti. Balotelli je izborio najstrožu kaznu za Inter, a Eto'o je sigurno realizirao i s bijele točke crno-plavima donio vodstvo od 1:0. Mreža gostiju sa Sicilije ponovno se tresla u 34. minuti, Maicon je idealno uposlio Balotellija koji nije imao težak zadatak pospremiti loptu u mrežu Sirigua i vodstvo domaćina povećati na 2:0.

Osam minuta kasnije mladi se napadač Intera ponovno našao u glavnoj ulozi, Cambiasso je ubacio loptu u sredinu, a Balotelli se najbolje snašao i ponovno zatresao mrežu Palerma za velikih 3:0 Intera. Niti minutu kasnije Sirigu je ponovno morao po loptu iz mreže, cijelu su akciju izradile zvijezde utakmice Eto'o i Balotelli, s tim da je Balotelli nakon slaloma kroz gostujuću obranu odlično dodao za Kamerunca koji je samo dovršio posao za vodstvo crno-plavih od 4:0.

U drugom dijelu domaćini su očekivano pali u igri, što su Sicilijanci itekako iskoristili. Miccoli je u 49. minuti nakon pomutnje u obrani Intera matirao Julija Cesara i smanjio vodstvo crno-plavih na 4:1, a pomalo uspavana domaća obrana ponovno je kapitulirala u 62. minuti kada je Hernandez pronašao put do mreže Intera za 4:2. No, ni to nije bilo sve što su probuđeni gosti imali za ponuditi, tri minute kasnije Miccoli je ponovno svladao Julija Cesara i doveo rezultat u neizvjesnost.

Srećom po domaćine, Palermo je tu stao, a u 81. minuti je Maicon odlično preveslao gostujućeg braniča Pastorea i uputio idealnu loptu prema Militu, koji je svojim pogotkom postavio rezultat na konačnih 5:3 za Inter i sva tri boda vodećoj momčadi lige. Izabranici Josea Mourinha mogu biti itekako zadovoljni igrom u prvom dijelu, razočarani nastavkom i u konačnici sretni zbog povoljnog raspleta, jer im je malo nedostajalo da završe kao Milan u dvoboju s Napolijem, u kojem su Rossoneri u samo jednoj minuti prokockali dva gola prednosti. Naš Igor Budan u ovom dvoboju nije konkurirao za sastav Palerma.