Zimski sportovi

Medveščak pobijedio KAC

Martina Oštrić • petak, 30.10.2009.

Treći ovosezonski ogled Medveščaka i KAC-a otišao je na stranu zagrebačke momčadi. Pred prepunom dvoranom Doma sportova Medvjedi su na krilima odličnog Brada Smytha odnijeli pobjedu 4:1...

Nakon poraza od Villacha u utorak, Medveščak je u drugoj utakmici tjedna hokeja na ledu u Zagrebu ugostio branitelje naslova EBEL lige, KAC iz Klagenfurta. Za razliku od utakmice od prije tri dana, Medvjedi su danas krenuli potpuno drugačije, a tridesetak sekundi prije kraja prve trećine i poveli.

Na asistenciju Michaela Novaka i Joela Prpica, Brad Smyth dovodi Medveščak u vodstvo koje je domaćinima olakšao ulazak u drugi period utakmice.

Čini se da gosti teško ostaju koncentrirani cijelu trećinu utakmice, jer su i u drugom periodu primili gol na samom isteku. Mike Ouellette uz pomoć TJ Guidarellija i Saše Rajsara 33 sekunde prije kraja druge trećine povećava vodstvo na 2:0.

Posljednjih 20 minuta utakmice gledateljima u prepunoj Ledenoj dvorani donijelo je još tri pogotka. U 45. minuti svojim drugim golom Brad Smyth odveo je Medvjede na nedostižnih 3:0, nakon čega je bilo sigurno da hokejaši iz Klagenfurta više neće moći preokrenuti rezultat. Pokušali su, doduše, golom Davida Schullera u 50. minuti, u trenutku dok su imali četvoricu igrača na ledu, no slavlje im nije dugo trajalo.

Već dvije minute kasnije Joel Prpic po četvrti put trese mrežu gostujućeg vratara Swettea, te postavlja konačan rezultat od 4:1.

Pobjedom nad aktualnim prvacima Medveščak je preskočio mađarsku Albu, te sad drži sedmo mjesto u poretku.