Soldo prekinuo niz, šok u Hamburgu

Ivana Strahija, Borna Rupnik • subota, 31.10.2009.

Köln našeg Zvonimira Solde izgubio je na vlastitom travnjaku od Hannovera, a bolje se nije proveo ni HSV, kojem je borbu za vrh zagorčala Borussia iz Mönchenglabacha. Stuttgart i Bayern nisu zabili ni pogotka...

U pet poslijepodnevnih utakmica njemačke Bundeslige dvije su momčadi upisale domaće poraze. Soldin Köln izgubio je s minimalnih 0:1 od Hannovera, za kojeg je pogodio Rosenthal. Time je prekinuta Soldina serija od tri utakmice bez poraza, uz pobjedu u Kupu.

Doma su izgubili i igrači HSV, pri čemu su gledatelji su ipak vidjeli pet pogodaka. U 13. je minuti za Hamburžane pogodio Trochowski, da bi nakon svega dvadesetak minuta izjednačio Reus. Ze Roberto dovodi početkom drugog poluvremena HSV ponovno u prednost, no prvo Dante u 76. minuti, a zatim i Friend u 82. zaključuju sudbinu hamburških nogometaša.

Tako je momčad našeg Mladena Petrića, koji nije nastupio zbog ozljede, izgubila važne bodove u utrci za sam vrh.

Šest pogodaka postigli su Wolfsburg i Mainz te podijelili bodove. U 7. i 20. minuti domaće je navijače oduševio Martins, no 2:0 pokazalo se ipak dostižnim za goste iz Mainza. Amri prvo smanjuje na 2:1, a u 41. austrijski motor Ivanschitz pogađa za 2:2.

U drugom dijelu pao je još po jedan pogodak u svaku mrežu: za aktualne je prvake precizan je bio Misimović, a konačnih 3:3 postavlja pet minuta pred kraj Hoogland, stoper kojemu je ovo već treći gol u dvije utakmice.

Nürnberg i Bremen također su remizirali (2:2). Svakom je klubu pripalo po poluvrijeme, pa su domaći poveli u prvom dijelu preko EigleraBunjakua, dok je u drugom dijelu mrežu domaćih dva puta zatresao Hunt.

Jedini susret bez golova bio je onaj Stuttgarta i Bayerna, od kojega se očekivalo više. Međutim, kriza oba sastava pokazala se dovoljnom da sputa strijelce. Nešto više od igre imali su Bavarci, ali to nije bilo dostatno za pobjednički pogodak. Danijel Pranjić svih je 90 minuta proveo na klupi.

Bayern je peti na tablici s 19 bodova, a Stuttgart je deset bodova manje opasno blizu zoni ispadanja.