Valenciennes začuđujuće dobar

Maja Giljanović • nedjelja, 01.11.2009.

Najbolji napad Le Championnata potopio je najbolju obranu francuske lige. Valenciennes je pobijedio usred Rennesa, a pobjedu su upisali i Nice i PSG...

Treću pobjedu uzastopce u 12. je kolu Le Championnata u Rennesu pred 21,675 navijača Rouge et Noira upisao Valenciennes. Najbolja obrana lige koja je u 10 utakmica primila tek šest golova u drugom je poluvremenu utakmice protiv najboljeg je napada koji daje u prosjeku najviše (1,9) golova puštala na sve strane.

Valenciennes nakon Grenoblea (2:0) i Saint-Etiennea (0:2) gol nije primio ni protiv Rennesa, sva su tri boda izvojevali u posljednjih pola sata golovima Baldea (59.), Ben Khalfallaha (78.) i Pujola (86.) i izbili na šesto mjesto šest bodova iza Bordeauxa, četiri iza Lyona, dva iza Monaca te bod iza Montpelliera i Auxerrea.

Le Mans je platio skupu cijenu isključenja svog Gedera u 16. minuti gostovanja u Nici. Le Gym je tri boda osvojio golom Gacea u 40. minuti, a gosti koji su u velikim problemima na tek 19. mjestu - bolji su samo od sirotog Grenoblea - mogu plakati za prečkom koja je u 88. minuti zaustavila udarac Maige i spasila već svladanog Ospinu.

U posljednjoj utakmici PSG je u dobitnu poziciju na gostovanju protiv Sochauxa doveo Clement u 35. minuti, a golovima Chantomea u 56., Erdinga - Turčin je ljetos stigao upravo iz Sochauxa nakon četiri godine provedene na Auguste Bonalu - u 75. i Luyindule u 87. Parižani su dovršili posao. PSG je 10. devet bodova iza Bordeauxa (odigrali su, međutim, utakmicu - u Marseilleu - manje).

Bivši hajdukovac Ante Rožić i Sedan su izgubili utakmicu 13. kola Ligue 2 na gostovanju protiv Istresa. Gosti su poklekli 1:3, Trogiranin je odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton.