Lokomotiva pregazila Osječanke, prvi poraz Zameta

Željko Kubatka • utorak, 03.11.2009.

Osječanke su na izletu u Zagrebu doživjele težak poraz, Zaprešičanke su nanijele prvi poraz Riječankama, a Varaždinke su osvojile prve domaće bodove u susretu sa Umagom...

Vjerovali ili ne Osječanke, su u Domu sportova na gostovanju kod Lokomotive prvi gol zabile u 17. minuti, a do tada Nikica Pušić i društvo postižu 13 golova turistkinjama iz slavonske prijestolnice. Hrabre i odvažne Osječanke postižu čak pet golova u drugom dijelu poluvremena i na odmor se odlazi sa rezultatom 21:5. U najavi prvenstva trener Zvonimr Domić je izjavio da osječke rukometašice pripadaju u gornji dio tablice, no to se čini mogućim tek ako se broj klubova u prvoj ligi proširi na dvadeset. Nadamo se da će ovaj zagrebački izlet biti primjereno nagrađen od vodstva osječkog kluba. Renata Knježević bila je najefikasnija sa sedam golova, a po šest su zabile Peraica, Milačić i Pušić. Povratak Nikice Pušić i promjena trenera očito je utjecala na borbenost Lokosica.

U Zaprešiću prava prvenstvena utakmica u kojoj su oba trenera završila na tribinama među gledateljima zbog crvenih kartona. Riječanke su na put u Zaprešić krenule poslije pet uzastopnih pobjeda pa se i na ovom gostovanju očekivala njihova pobjeda. Riječanke odlično igraju i do pred kraj prvog poluvremena vode s 13:8. Slijedi domaći time-out i niz od pet golova pa se na odmor odlazi s poravnatim rezultatom 13:13. U završnicu se ulazi sa prednošću domaćih 27:24 što Riječanke dostižu na samo gol zaostatka. Posljednji gol na utakmici postiže najbolja u pobjedničkim redovima Izgradnje Marina Bazzeo koja je bila i najefikasnija sa 12 golova. Havić, Brčić i Vuković su postigle po šest golova za Zamet.

U Varaždinu rukometašice Umaga nisu uspjele iznenaditi. Domaća ekipa je zasluženo slavila i osvojila značajne bodove u borbi za bijeg sa dna tablice. Prvi dio je nudio rezultatsku izjednačenost s po 13 golova na obje strane. U drugom domaće rukometašice igraju mnogo bolje, prave prednost i čuvaju je do kraja. Tea Jalušić (sedam) i Iva Tomašek (šest) bile su najraspucanije u prvoj domaćoj pobjedi Varaždinki, a Azra Imamović sa šest pogodaka ponovo najefikasnija Umažanka.

Dvanaest rukometašica Arene došlo je odnijeti bodove iz virovitičkog dječjeg vrtića. Tako se i dogodilo, samo početnih 1:0 za domaće nakon čega Puljanke postižu pet golova i očekivano bodovi odlaze iz Virovitice. Petnaestogodišnja Ana Marija Mikulić sa šest golova je bila najefikasnija domaća rukometašica. Kod Puljanki Sandra Nikčević devet golova. Hrabra virovitička ekipa ostala je na jednom osvojenom bodu i teško će osvojiti nove ako se ne dovedu iskusna pojačanja.

U Đurđevcu je neizvjesnost trajala samo na otvaranju utakmice. Sve poslije ide na stranu gošći iz Sesveta. Poluvrijeme završava s osam golova prednosti za gošće, 13:21. U drugom dijelu rukometašice Sesveta su još dodale jedan gol za konačnih 32:41. Lea Franković je postigla polovicu (16) golova za Naturu Agro, a Josipa Nuić devet te Nataša Janković sedam golova za gošće.

Trogir i Podravka Vegeta su unaprijed odigrale utakmicu, a Trešnjevka je bila slobodna u 7. kolu prve lige za rukometašice.