Remi u Pločama, Dugopolje odmiče

Vedran Babić • utorak, 03.11.2009.

U 12. kolu 3. HNL - Jug odigranom proteklog vikenda Dugopolje je zadržalo svoj status jedine preostale neporažene momčadi pobjedom u Omišu, dok je u derbiju kola Jadran (LP) odigrao 2:2 s Primorcem iz Biograda, pa su se tako na drugo mjesto ponovno vratile Raštane...

Nogometaši Dugopolja neokrznuti su prošli gostovanje kod posljednjeg sastava lige, Omiša. Iako ovakve utakmice često znaju biti prilično neugodne baš zbog prevelike uloge favorita jače momčadi, igrači Ivana Katalinića s lakoćom su upisali nova tri boda rezultatom 2:0. Rutinsku devetu pobjedu u prvenstvu gostima su donijeli Ante Stipić u 38. minuti i Danijel Vušković u 60.

Vodećoj momčadi lige to je 29. osvojeni bod, što je šest više od Raštana, koje su se nakon par kola stanke vratili na drugo mjesto ljestvice, upisavši protiv Velebita prvu pobjedu poslije tri utakmice. Junak domaće pobjede bio je dvostruki strijelac Goran Burčul. On je pred kraj prvog dijela doveo svoju momčad u vodstvo s bijele točke, a utakmicu je na početak vratio u 60. minuti Klapan. Ipak, tri boda Raštanama osigurao je Burčul devet minuta prije kraja.

Na trećem mjestu s 22 boda nalazi se biogradski Primorac, koji je na gostovanju u Pločama kod Jadrana odigrao 2:2. Domaćini su poveli 14. golom u sezoni najboljeg strijelca lige Frane Jerkovića, a gosti su pogocima Marune i Raše preokrenuli na 2:1, da bi četiri minute prije kraja na konačnih 2:2 izjednačio Cvijanović.

U ostalim susretima Neretvanac je uzeo pun plijen u Stobreču kod Primorca 1929 pogotkom Zonjića u 89. minuti za 2:1, dok je Zagora pod vodstvom novog trenera Mladena Kalinića (naslijedio Ivu Šupu) u drugoj utakmici ostvarila i prvu pobjedu. U Unešiću je s minimalnih 1:0 poražen Jadran iz Kaštel Sućurca, a jedini strijelac bio je Jurica Alfirević iz najstrože kazne.

Istovremeno, u Dubrovniku i Metkoviću prekinute su dvije pozitivne serije Uskoka i Hrvaca od po šest utakmica bez poraza. U Dubrovniku, točnije u Lapadu, Konavljanin je zahvaljujući dvama pogocima Dubravka Zrilića u drugom dijelu bio bolji od Klišana, dok je u dolini Neretve istoimeni domaćin s 2:1 nadvisio Hrvace.

Zmaj je s 4:2 pobijedio dubrovački GOŠK i popeo se na šesto mjesto, a na kraju spomenimo kako je utakmica prošlog kola između Dinare i Velebita (2:3) registrirana službenim rezultatom 3:0 za Velebit zbog nedopuštenog nastupa igrača s tri žuta kartona. Toj vijesti dodajmo i kako je novi trener Dinare Leopold Burčul, donedavni strateg Raštana.