Liga prvaka - Skupina B, 4. kolo, 05.11.2009.
Rhein-Neckar Löwen 31:31 Chambéry
Chambéry

Lavovi propustili plus osam

Matej Milanović • petak, 06.11.2009.

U prvom susretu četvrtog kola skupine B rukometne Lige prvaka Chambery je u gostima došao do važnog boda protiv Rhein Neckar Löwena. Nijemci su početkom drugog dijela vodili s osam pogodaka prednosti, ali im to u konačnici nije bilo dosta...

Bolje su utakmicu otvorili Francuzi, no Rhein Neckar Löwen je u tijeku prvog poluvremena uspio povesti 10:6. Do poluvremena je Chambery malo smanjio razliku te se na odmor otišlo sa 16:13 u korist Nijemaca. Početak drugog dijela bio je prava noćna mora za Francuze.

Lavovi su zabili pet uzastopnih pogodaka i poveli 21:13. Utakmica se činila riješenom. Vjerojatno su to pomislili i domaći igrači, što im se u konačnici osvetilo. Gosti su počeli nakon toga polako smanjivati razliku, no u 52. minuti još su imali zaostatak od četiri pogotka, 29:25.

Minutu i pol prije kraja Lavovi su čak vodili 31:29. No, prvo je Chambery smanjio preko Cszaszara, potom je Myrhol u zadnjem napadu domaćih pogodio prečku i svega pet sekundi prije kraja Palma je donio bod Chamberyju.

Kod domaćih je najbolji bio Gensheimer koji je realizirao sedam golova, od čega dva sedmerca, dok je kod gostiju osam pogodaka postigao Roine. Obje momčadi su imale po dva sedmerca, no dok je Gensheimer realizirao oba za Lavove, Francuzi nisu zabili niti jednog.

Chambery se ovim bodom doveo na četvrtu poziciju sa tri boda, iako s utakmicom više u odnosu na Gorenje i Bosnu koji imaju bod manje od njih. Francuze u idućem kolu očekuje neugodno gostovanje u Poljskoj, kod Kielcea kojeg trenira Bogdan Wenta. Löwenu je ovo pak već drugi neodlučeni rezultat i oba su se dogodila na njihovom terenu. U idućem kolu im u goste dolazi Gorenje i ukoliko si ne žele dodatno zakomplicirati situaciju Nijemci moraju pobijediti.