Čupićevi promašaji koštali Gorenje

Matej Milanović • subota, 07.11.2009.

Završeno je četvrto kolo skupine B u rukometnoj Ligi prvaka. Bosna je izgubila u gostima kod poljskog Kielcea, a Gorenje iz Velenja je minimalno poraženo na domaćem terenu protiv Veszprema. Jedan od tragičara susreta je Ivan Čupić koji nije iskoristio čak tri sedmerca.

Sarajevska Bosna koju vodi Irfan Smajlagić imala je težak posao na gostovanju u Kielceu, no morali su tražiti pobjedu za bijeg s dna tabele i preskakanje Poljaka na ljestvici. Bosna je dobro krenula i vodila u nekoliko navrata sa tri pogodaka prednosti tijekom prvih 30 minuta, no na odmor se ipak otišlo sa 15:15.

U nastavku su gosti nastavili igrati malo bolje i osam minuta prije kraja vodili su 28:26. Ipak, umjesto da odigraju izjednačeni finiš i pokušaju doći do pobjede, gosti su se u potpunosti raspali te je Kielce serijom od 8:2 u tih posljednjih osam minuta došlo do uvjerljive pobjede.

Kod Poljaka koje vodi Bogdan Wenta najbolji je bio Stojković sa 11 golova, a kod Bosne je Banić postigao devet. U idućem kolu Poljaci će ugostiti Chamberyja, a Bosna ide u goste Veszpremu.

Upravo je Veszprem izborio važnu pobjedu na gostovanju kod velenjskog Gorenja. Slovenci su propustili veliku šansu budući da su imali mogućnost svladati Mađare. Naime, u prvom dijelu vodili su 9:6 i imali dvije minute igrača više, no u tom razdoblju ne samo da nisu postigli pogotka već su primili dva i vratili u igru goste. Do kraja poluvremena su ipak zadržali prednost i otišli na odmor sa 14:13.

U nastavku je Veszprem nekoliko puta bježao na +2, no u zadnjih 60 sekundi ušlo se s neodlučenih 27:27. U posljednjoj minuti gosti su promašili sedmerac, pa je Gorenje poklonilo loptu protivnicima te je u konačnici pobjednički pogodak zabio Reinaldo Perez 20 sekundi prije sirene. U zadnjem napadu na utakmici Velenjčani su izborili sedmerac, no na njihovu žalost Dejan Perić je po treći put obranio najstrožu kaznu Ivanu Čupiću koji je jedan od tragičara ovog dvoboja.

Momčad iz Velenja sada dijeli zadnje mjesto sa Bosnom, a u idućem kolu očekuje ih teško gostovanje kod Löwena. Veszprem će pak, kao što je već spomenuto, ugostiti Bosnu.