Liga prvaka - Skupina C, 4. kolo, 07.11.2009, 18:00 h
Atletico de Madrid 32:27 RK Zagreb
RK Zagreb

Deset minuta premalo

Borna Rupnik • subota, 07.11.2009.

Zagreb CO poražen je u Ciudad Realu 32:27, premda se 50 minuta uspješno nosio s aktualnim prvacima Europe. Nažalost, u završnici je ponestalo rješenja u napadu te su Španjolci odjurili prema sigurnoj pobjedi...

Rukometaši hrvatskog prvaka pružili su favoriziranom domaćinu u Ciudad Realu dostojan otpor, ali nisu imali snage da u posljednje minute susreta uđu u rezultatskom egalu. Dobru su partiju najavili u uvodnim minutama jer se odmah razbranio vrlo dobri Gorazd Škof, a raspoloženi Ivano Balić u sedmoj minuti zabija za vodstvo Zagreba 4:3.

Treneru španjolskog predstavnika, Talantu Dušebajevu, na ruku nije išla ni ozljeda Šveđanina Jonasa Källmana, koji je nezgodno doskočio, no Ciudad Real je u sljedećih deset minuta skrenuo vodu na svoj mlin. Uz tipičnu igru na crtu te brze uzvrate prije suparničkog povratka u obranu poveli su 7:5 preko Txeme Rodrigueza.

Rumunjski suci potom su u više navrata slali Zagrebove igrače na klupu, od čega dvaput Ivana Balića i europski prvak brzo je pobjegao na pet zgoditaka viška (11:6). Ali momčad Senjanina Maglajlije nije popuštala: tresli su mrežu Arpada Šterbika i brojčano inferiorni, a potpuni rezultatski priključak ponovno je uhvaćen u 26. minuti, kada Mirza Džomba svojoj bivšoj momčadi zabija za 13:11. Na odmor se otišlo s prihvatljivih 15:12 za klub iz Don Quijoteovog zavičaja.

Drugo je poluvrijeme otvoreno rastrganom predstavom s obje strane u kojem su pogoci padali na kapaljku, a u međuvremenu je Petar Metličić, Hrvat na privremenom radu u Ciudad Realu, pao na rame i morao napustiti dvoranu. Tako je Dušebajev ostao bez ljevaka jer otprije ne može računati ni na Argentinca Erica Gulla.

Tri realizirana sedmerca Kire Lazarova - koji je dobar dio prvog dijela prosjedio na klupi - držala su Zagreb na životu i nakon što se u španjolskim redovima razigrao Francuz Jerome Fernandez, a Maglajlija je pogodio i uvođenjem mladog Marina Marića. Lazarov je svojim šestim golom smanjio na 20:18 nakon prvog isključenja za Ciudad Real (Fernandez u 42. minuti), a Balić je zatim pogodio za 20:19.

Napad za izjednačenje okončao je ponovno Lazarov, a upravo Marić u 45. minuti donosi prednost zagrebačkoj ekipi (21:20). Uslijedilo je razdoblje u kojem se igralo gol za gol, pri čemu je Marić čak tri puta rutinski svladao vratara Joseju Hombradosa. Međutim, Ciudad Real nije slučajno nanizao devet pobjeda u prvenstvu i tri u Ligi prvaka - na sve su imali odgovor.

Rus Jegor Jevdokimov postao je nerješiva zagonetka za obranu Zagreba, a na drugoj strani Hombrados i vlastite greške uzrokovane padom koncentracije i umorom otupljuju oštricu napada našeg predstavnika. Španjolci su svoje prilike nastavili iskorištavati, a posebno je ubojit bio Jerome Fernandez. Ubrzo je na semaforu pisalo 27:23, a kada je Garcia Parrondo četiri minute prije kraja pogodio za 30:25, priči je bio kraj.

Tek je Ivano Balić još stigao podsjetiti kakav je majstor, no bodovi ostaju u Ciudad Realu. Zagrebu je to drugi poraz, nakon pobjeda nad Fyllingenom i Alingsasom te gostovanja u Hamburgu, te će tako protiv danskog Handbolda igrati jednu od odlučujućih utakmica za prolaz u sljedeći krug natjecanja. Prvak Starog kontinenta sigurno drži prvo mjesto u skupini C s maksimalnim učinkom nakon četiri kola.