Liga prvaka - Skupina C, 4. kolo, 07.11.2009.
Fyllingen Handball 26:28 Alingsas HK
Alingsas HK

Alingsasu povijesno slavlje

Goran Markuš • nedjelja, 08.11.2009.

Sjajnom igrom u Norveškoj švedski Alingsas uspio je nadigrati domaći Fyllingen i potpuno zasluženo stigao je do tijesne, no zbog toga ništa manje vrijedne prve pobjede kluba u rukometnoj ligi prvaka...

U drugom sinoćnjem susretu skupine C susrela su se dva kluba sa samog dna poretka, favorizirani norveški Fyllingen i švedski Alingsas koji je nešto slabiji dan domaćina znao iskoristiti upisavši prvo euroligaško slavlje u povijesti kluba.

Međutim, nije bilo lako. Naime, očekivano, domaćini su bolje otvorili susret i vrlo rano preuzeli inicijativu i vodstvo kod rezultata 3:1. Ipak, gosti se ne predaju i nakon izjednačenje kod 5:5 ubacuju u višu brzinu te ubrzo osiguravaju sasvim solidno + 4 vodstvo. Do poluvremena Fyllingen se ipak probudio i na odmor odlaze sa minimalnim golom zaostatka.

Odmah po startu nastavka Alingsas je ponovno preuzeo inicijativu i uspio se odlijepiti na dobro mu znana četiri poena "viška", no uporan domaćin nije popuštao i znao je iskoristiti kratko opuštanje gostiju da bi svega nekoliko minuta prije kraja ponovno izjednačio kod rezultata 25:25.

Međutim, ništa osim pobjede više nije zanimalo goste za koje najprije pogađa Kristian Bliznac da bi sjajnom 27. obranom vratar Alingsasa, Riachard Kappelin osigurao još jednu šansu za bijeg u zadnji čas. Odgovornost izvođenja penala gostiju preuzeo je Johan Petterson čime osigurava mirnu završnicu i prvo euroligaško slavlje svoje momčadi.

Posljednji susret četvrtog kola, onaj između FCK i HSV-a na rasporedu je već danas.