Zagreb slavio i u Kragujevcu

Borna Rupnik • subota, 07.11.2009.

U dvoboju ugodnih iznenađenja ovogodišnjeg izdanja regionalne NLB lige Zagreb je u Kragujevcu svladao Radnički (75:57) i došao do pete pobjede u šest kola...

S novog gostovanja u Srbiji Zagreb CO ponovno se vraća uzdignutih ruku. Nakon što su u trećem kolu teško poraženi od Crvene zvezde, na pobjedničke su se staze vratili protiv FMP-a, a dobru je formu trebalo potvrditi u Kragujevcu. Radnički je ove sezone već iznenadio Hemofarm, Zadar i Crvenu zvezdu, ali je Denis Bajramović imao recept za njih.

Najavio je da ključ uspjeha leži u obrani te da napadački raznovrsni Radnički treba lomiti čvrstom individualnom obranom kako bi Zagreb uspostavio kontrolu i nametnuo vlastiti ritam. Njegovi su igrači u subotu to proveli u djelo, iako mu na raspolaganju nije bio ozlijeđeni Filip Bašljan. Umjesto njega na put je krenuo Filip Pešut.

Nakon uvodnog vodstva domaćina uz mini-seriju Mladena Pantića za 6:3 istom je mjerom uzvratio Damir Mulaomerović i okrenuo na 10:8 za Zagreb. Priključili su mu se Luka Žorić i Ante Tomić te su Zagrepčani kraj prve četvrtine dočekali s četiri koša viška (15:11). Drugu su četvrtinu otvorili još bolje: već su u 14. minuti probili granicu dvoznamenkaste prednosti (26:16).

Radnički se zatim preko Marka Brkića i Alekseja Kotiševskog približio na samo tri pogotka minusa, ali trica kapetana Krunoslava Simona prije odlaska na odmor vraća Zagreb u malo mirnije vode, na 33:27.

Početkom nastavka rezultatski priključak za domaću momčad drži Dragan Milosavljević, ali pravog rješenja za centarsku liniju Mrava ipak nisu imali. Zagreb se korak po korak nastavio odvajati i u posljednjih se deset minuta ušlo s 52:40. Tako je hrvatskom predstavniku preostalo samo rutinski privesti utakmicu kraju, s čime su ove godine imali problema.

No, ovoga puta neizvjesne završnice nije bilo. Bajramovićevi su košarkaši dobili i zadnju četvrtinu te naposljetku uvjerljivo slavili s gotovo 20 koševa prednosti, 75:57.

U redovima pobjednika najefikasniji je bio Ante Tomić, ujedno i prvi strijelac dvoboja s 21 košem, čemu je dodao i osam skokova te tri asistencije. U stopu ga je slijedio Damir Mulaomerović sa 17 ubačaja i šest dodavanja. Luki Žoriću malo je nedostajalo do double-double učinka: upisao je devet koševa i devet skokova. Nikša Prkačin odigrao je samo dvije minute.

Najbolji igrač Radničkog bio je Marko Brkić, koji je bez sekunde predaha postigao 14 poena uz sedam uhvaćenih lopti, a po 11 koševa ubacili su Dragan Milosavljević i Mladen Pantić. Ipak, treba istaknuti da momčad Miroslava Nikolića nije služio vanjski šut - pogodili su samo 5 od 31 trice, a Zagreb ih je potpunosti nadskakao (34-23).

Zagreb se tako zadržao na pri samom vrhu poretka, a u sljedećem kolu igra mali gradski derbi protiv Cedevite, koja je također u ovom kolu slavila. Radnički će u Ljubljani odmjeriti snage s Union Olimpijom.