Partizan i Hemofarm uvjerljivi

Vedran Babić • subota, 07.11.2009.

U ostalim subotnjim susretima šestog kola NLB lige srbijanski predstavnici Partizan i Hemofarm su slavili protiv Bosne odnosno Heliosa.

Beogradski Partizan je nakon prvog slavlja u Euroligi nad Orleansom, protiv Bosne odigrao možda i najbolju utakmicu ove sezone, kontroliravši rezultat od samog početka za treću pobjedu u natjecanju. Domaćin je otvorio sa 6:0, a gosti su svoj prvi koš postigli tek u četvrtoj minuti. Na kraju prve četvrtine bilo je već plus 11 za Partizan (19:8), a košem Stefana Sinoveca u 18. minuti i plus 18 (41:23).

Na poluvremenu je bilo 45:28, a u cijelom nastavku Partizan je rutinirano održavao prednost i s lakoćom stigao do pobjede. Bosna se u tih 20 minuta igre najviše približila u 36. minuti, kada je na semaforu svijetlilo 61:52. No, za nešto više od toga nije bilo snage, ali ruku na srce, ni kvalitete.

U konačnici, Bosna najviše može žaliti za slabim učincima iz slobodnih bacanja (10/20) i trica (2/16), koji su ih udaljili od mogućeg iznenađenja.

Najistaknutiji pojedinci Partizana bili su Aleksandar Marić sa 16 koševa i Lester McCalebb s 13, a kod Bosne Goran Bajić s 19 koševa i sedam skokova te Suad Šehović s 12 koševa, pet skokova i četiri asistencije.

U Domžalama Hemofarm je protiv domaćina Heliosa upisao tek drugu pobjedu u sezoni. Momčad iz Vršca je deklasirala domaćina s 85:60 uz 16 poena Raška Katića i 15 Bojana Krstovića te bi im ova pobjeda mogla puno značiti u povratu stare forme iz većeg dijela prošle sezone.