Vodeni sportovi

Jadran uvjerljivo u osminu

Tea Lokas • nedjelja, 08.11.2009.

Posljednja utakmica u drugom kolu kvalifikacija za LEN Kup otišla je splitskoj ekipi koja je tako osigurala nastup u osmini finala ovog europskog natjecanja. Slavlje momčadi Dragana Matutinovića nad moskovskim CSK zapečatilo je drugo mjesto u skupini L...

CSK VMF Moskva - Jadran Split 11:16 (1:4, 1:3, 5:6, 4:3)

Berlin, Kup LEN, drugi krug kvalifikacija

CSK VMF: Kostrov, Sagan, Denisov, Apanašenko, Rogačev 1, Semin I. 3, Konakov 1, Bugajčuk 1, Žilajev 2, Malkov 2, Oleknović, Semin D. 1, Preobraženskli. Trener: Sergej Eustigneev.

Jadran: Petričević, Franičević 3, Vukić 1, Delaš 2, Bezić, Hutten 2, Popović 1, Vuleta 2, Kuzmanić 2, Perić 3, Banovac, Matutinović, Vlaić. Trener: Dragan Matutinović.

Igrač više: CSK VMF 2/10, Jadran 6/12

Iako je Jadran morao čekati do nedjelje da bi odredio svoju sudbinu u ovogodišnjem Kupu LEN, isplatila se neizvjesnost jer Splićani su uvjerljivo slavili nad CSK iz Moskve i tako se plasirali u osminu finala uz bok riječkom Primorju.

Od samog početka utakmice Jadran je dominirao pa je rezultat na poluvremenu iznosio 7:2 za našu ekipu. U trećoj i četvrtoj četvrtini Moskovljani se uzdižu i pokušavaju zaprijetiti, no već stečena prednost dovoljna je bila Jadranu da uz malo truda okonča ovaj susret.

Jedina "negativna" četvrtina bila je posljednja, u kojoj su Jadranaši ubacili tri gola, dok je CSK četiri puta zabio. No, pobjeda je unatoč svemu uvjerljiva i zaslužena pa će Jadran završiti na drugom mjestu L skupine bez obzira na rezultat utakmice između prvoplasiranog Spandaua i posljednjeg Olympica iz Nice.

Najzaslužniji za pobjedu protiv Rusa su Ivan Perić i Andro Franičević, obojica s tri postignuta pogotka. Po dva su imali Vuleta, Kuzmanić, Hutten i Delaš. Na strani CSK istaknuo se jedino Ilija Semin ubacivši tri pogotka.