Vodeni sportovi

Cattaro prvi, Posillipo prošao

Matej Milanović • nedjelja, 08.11.2009.

Odigrano je treće i posljednje kolo drugog kruga kvalifikacija u Kupu LEN. U skupini E Mataro je pobjedom protiv Patrasa osigurao prvo mjesto, u skupini F je prvo mjesto otišlo Cattaru koji je u međusobnom susretu svladao Brixia Leonessu, a u skupini H je Posillipo pobjedom s Montpellierom izborio osminu finala...

U grupi u Patrasu u zadnjem kolu je samo trebalo odrediti prvo mjesto. Španjolski Mataro je u konačnici s 11:8 svladao domaćine turnira i izborio čelnu poziciju u skupini.

Za prvo mjesto se trebalo igrati i u grupi F. Brixia Leonessa je pred svojom publikom igrala protiv Cattara. Crnogorci su bolje krenuli i vodili 3:1 nakon prve četvrtine, no do poluvremena su domaći izjednačili i u zadnjih osam minuta se također ušlo s izjednačenim rezultatom, 5:5. Zadnja četvrtina bila je prepuna golova i uzbuđenja, a prvo mjesto je u konačnici pripalo Cattaru pobjedom od 10:9.

Kod Brixia Leonesse je četiri gola zabio Roberto Calcaterra, tri Fabio Fresia, a naš Marko Jelača jednog. Kod Cattara je pak Matej Nastran zabio tri gola, Aljoša Kunac dva, a Teo Đogaš jednog. U drugoj utakmici grupe Panathinaikos i Galatasaray su razigravali za izbjegavanje zadnjeg mjesta. Na poluvrijeme se otišlo sa 6:6, a Grci su pobjedu izborili trećom četvrtinom koja je završila 6:2. Galatasaray je u zadnjih osam minuta ublažio poraz na 13:11, ali ga nije uspio i izbjeći.

U skupini H ključna je utakmica bila ona između Posillipa i Montpelliera. Talijani su loše odigrali dosad, no s Francuzima nisu imali nikakvih problema. Prvu četvrtinu su Talijani dobili s 5:0 i praktički odmah riješili susret.

U trećoj dionici ponovno su dominirali i s 4:0 povisili rezultat na 12:2. Francuzi nisu uspjeli slaviti niti u zadnjih osam minuta te je susret završio 17:5. Kod Posillipa je najbolji bio Marc Politze s pet golova.

U drugoj utakmici grupe, koja nije imala veliku rezultatsku važnost, Szeged Beton je rutinski svladao Duisburg s 14:9 uz četiri gola Laszla Bakse.