Vodeni sportovi

Primorje uspješno u Kupu LEN

Matej Milanović • nedjelja, 08.11.2009.

Riječko Primorje je s 11:6 svladalo poljski Lodz i osiguralo prvo mjesto u grupi G drugog kruga kvalifikacija Kupa LEN. Uz njih, u osminu finala je prošao grčki Vouliagmeni koji je s 9:7 bio bolji od Dinamo Olimpijskija...

PRIMORJE - LODZ 11:6 (4:2, 3:1, 1:1, 3:2)

Kup LEN, Drugi krug kvalifikacija, 3. kolo, Rijeka

Primorje: D. Car, Glavan, B. Car 1, Krapić 2, Krizman, Franković 2, Tiškivski 1, Brala 1, Vrlić 2, Barać 2, Beltrame, Bukovac, Jurišić. Trener: Roje

Lodz: Jazerski, Kulakov 2, Scierwicki 1, Otrembski, Piatek, Kizmenko 3, Bar, Karaczko, Mielcarek, Leszek. Trener: Kuyawa

Primorje je prije početka svojeg susreta znalo da im je bilo kakva pobjeda s poljskim Lodzom dovoljna za prvo mjesto u skupini G drugog kruga kvalifikacija Kupa LEN. Riječani su prve dvije četvrtine dobili s dva pogotka razlike i na poluvrijeme otišli sa 7:3.

Lodz je u drugom poluvremenu uspio smanjiti štetu na minimum i u konačnici izgubiti s 11:6. Riječani su tako, nakon teško izborenog boda u prvom kolu s ruskim Dinamo Olimpijskim, relativno lagano izborili prvo mjesto u grupi.

U drugoj utakmici skupine Dinamo Olimpijskij i Vouliagmeni igrali su međusobno za prolaz s tim da je Rusima bio dovoljan i bod. U konačnici je presudila prva četvrtina koju su Grci dobili s 3:1. Preostale tri su sve završile neodlučenim rezultatom i na kraju je Vouliagmeni, usprkos katastrofalnom nastupu protiv Primorja, ušao u osminu finala. Rusima nisu pomogla ni tri gola Kirila Novoksenova.