Moslavini bod u Vukovaru

Ivana Strahija • ponedjeljak, 09.11.2009.

11. drugoligaško kolo bilo je mnogo povoljnije po domaće ekipe no neka prijašnja, gosti su u vikendu za nama samo s tri terena odnijeli bod(ove).

Dočekali su se Vukovarci da igraju na svom travnjaku, ali to im u ovom kolu nije donijelo sreće. Dvjestotinjak gledatelja nije vidjelo ni jedan pogodak, no nije manjkalo prigoda, nego strijelci nisu bili dovoljno precizni da upute loptu na pravo mjesto. Susret je obilježio i crveni karton domaćeg Šimunca pet minuta pred kraj susreta. Gosti ovom bodom, svojim trećim ovosezonskim, mogu biti zadovoljni.

Splićani su u Sinju propustili ubilježiti sva tri boda i preuzeti čelo ljestvice od Imotskog koji je kiksao protiv Hrvatskog dragovoljca. Utakmica protiv Junaka u Sinju završila je naime 1:1, prvo je domaće dosta rano u vodstvo doveo B. Poljak, da bi početkom drugog dijela rezultat u egal vratio Surać. Stekao se dojam da je Split ipak mogao i trebao bolje, tim više što su domaći od 11. minute bili s igračem manje nakon isključenja Vardića. Susret je doduše "začinio" slabi glavni sudac Sambol, koji nije bio dorastao zadatku na drugoligaškom terenu.

Vezane vijesti

Vinogradar je iz Žrnovnice ponio sve što je moga, i to samo jednim golom, kojeg je postigao Boban u 33. minuti susreta. Mosorani pak nisu bili zadovoljni sucem Vrseljom, koji im je pred kraj utakmice poništio izjednačujući pogodak.

U Suhopolju je bilo minimalnih 1:0. Domaćima je bodove protiv favoriziranog Rudeša donio Tenjeri u 65. minuti. Mogla bi ova pobjeda biti najava boljih dana za momčad Suhopolja, no treba reći da im je posao u ovom kolu bio olakšan isključenjem gostujućeg Zelenike u 34. minuti.

Solinjani su slavili nad Segestom s uvjerljivih 3:0, djelom Ljute (2. i 73. minuta) te Glavine (45.). Gosti iz Siska nisu pokazali mnogo te zasluženo ostaju na do sad osvojenih pet bodova.

Lučko je na svom travnjaku nadigralo Pomorac, koji je u Zagreb stigao s blagim epitetom favorita. Nisu međutim momci Dražena Biškupa bili impresionirani time, kao ni ranim vodstvom gostiju preko Weitzera već u petoj minuti, već su se pribrali i s dva gola odličnog Raka (16. i 21. minuta) okrenuli rezultat u svoju korist. Pobjedu domaćih potvrdio je početkom drugog dijela Jelač.