Prvi golovi Dominikovića

Željko Kubatka • četvrtak, 12.11.2009.

Gosti su osvojili sve bodove u četiri utakmice desetog kola. Davor Dominković je postigao dva gola iz kontranapada, Aragon je izgubio od Granollersa, a Ciudad Real je visoko porazio Cangas...

San Antonio je pobjedom u gostima kod Posade osigurao bodove s kojima se priključio ekipama u gornjem dijelu tablice. Domaći rukometaši su vodili i kontrolirali utakmicu sve do pete minute drugog dijela. Tada Davor Dominković golom iz kontre prvi puta poravnava na 18:18 i od tog trenutka San Antonio više ne ispušta vodstvo i zasluženo osvaja bodove. Pored dva gola Davor Dominković je imao i četiri minute kazne dok su Carlos Ruesga i Mariusz Jurkiewicz postigli po osam golova za Reyno de Navarra.

U Eibaru je Ademar opravdao ulogu favorita u susretu s Arrateom. Gosti započinju u visokom ritmu i u desetoj minuti vode 6:2. Na odmor se odlazi s 11:9 za Ademar, a i poslije pauze gosti stalno vode i na kraju odnose bodove u Leon. Damir Bičanić je zabio četiri gola, a Denis Buntić gol više.

I katalonski Granollersi su konačno pokazali dobru igru i pobijedili na gostovanju u Zaragozi protiv Aragona, koji polako gubi dah i ovo mu je drugi uzastopni poraz. Od početka je bilo jasno da će bodovi teško ostati u Zaragozi i odlučnim Kataloncima je trebalo samo devet minuta za visoko vodstvo 8:2. Sredinom drugog poluvremena Aragon uspijeva smanjiti, no za više nije bilo snage. Sjajno su igrali Davor Čutura (8 golova) i Aleksandar Svitlica (7 golova).

Ciudad Real je gostovao u Cangasu kod posljednjeg Frigoríficos Morraza, a dobra vijest za nas je igranje i dva gola Petra Metličića koji se opravio od oštrog starta Gojuna u utakmici Lige prvaka. Rukometaši iz kraljevskog grada su visoko porazili Cangas, a najraspoloženiji strijelci su bili oporavljeni Eric Gull sa sedam golova, i kružni napadač Julen Aguinagalde sa šest pogodaka. I Realov golmanski par Hombrados – Šterbik je bio raspoložen za zaustavljanje protivničkih udaraca, zajedno su imali 19 obrana.