Liga prvaka - Skupina D, 5. kolo, 11.11.2009.
Vardar Skoplje 28:35 Barcelona
Barcelona

Barcelona bolja od Vardara

Ivana Strahija • četvrtak, 12.11.2009.

Makedonci su pružili odličan otpor favoriziranim Španjolcima, no to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Veselin Vujović, jednom vrhunski jugoslavenski rukometaš, jasno je kazao da njegovi momci nisu favoriti susreta 5. kola Lige prvaka, no kao da mu žele dokazati krivo Makedonci su dali sve od sebe u susretu protiv španjolske Barcelone.

Tako je Vardar u prvom dijelu imao i +3 (11:8), borio se srčano i hrabro protiv jačih protivnika, te po isteku prvih 30 minuta upisao 17:16, za euforični odlazak u svlačionicu.

Vezane vijesti

U 28. minuti došlo je do svađe domaćeg Goce Makaloskog i gostujućeg Siarheija Rutenke, pa su obojica dobila po crveni karton, a ekipe ostale bez njih na terenu u ostatku susreta.

U drugih 30 minuta proradio je Danac u španjolskim redovima Mikkel Hansen, postigavši osam golova samo u tom drugom dijelu. Uz njegovo zalaganje brzo je Barcelona preokrenula na 23:19, nakon čega ih Vardar više nije uspio stići.

Najviše je golova za Makdonce dao Borko Đorđević (devet), a u Barceloninim redovima najuspješniji je bio već spomenuti Hansen (osam). Dobrim se pokazao na vratima Španjolaca i Gonzalo Perez, koji je zamijenio standardnog Davida Barrufeta, u svojoj prvom međunarodnoj utakmici za španjolski klub.

Vujevićevi momci tako se mogu okrenuti makedonskom prvenstvu, u kojem love prvo mjesto boreći se s Metalurgom našeg izbornika Line Červara, dok Barcelona može uživati do vikenda na prvom mjestu Skupine D Lige prvaka, s bodom ispred, ali i utakmicom više, od njemačkog Kiela.