Alilović osigurao novi europski bod

Goran Markuš • nedjelja, 15.11.2009.

Sjajnom igrom naš Mirko Alilović gotovo je tijekom cijelog susreta držao svoj Ademar korak ispred protivnika, no pred sam kraj koncentracija je popustila i KIF se uspio domoći vrlo vrijednog boda. U drugom susretu potpuno očekivano, ali i zasluženo THW je protiv slabašne Amicitije bez većih problema osigurao nova dva boda...

Podjelom bodova u Španjolskoj čini se kako su Ademar i KIF pitanje prolaznika u drugi krug natjecanja za skupinu D već sada riješili. Naime, oba kluba ovim su se bodom ponovno udaljili od samog dna grupe i vrlo je teško povjerovati u povratak Vardara ili Amicitije u borbu za toliko željenu četvrtu poziciju.

Zahvaljujući sjajnom Mirku Aliloviću Španjolci su dobar dio susreta bili bolja momčad na terenu što potvrđuje i sasvim solidnih tri gola prednosti na poluvremenu, no nešto efikasnijom igrom u samoj završnici KIF se ipak uspio približiti, izjednačiti i tako osigurati novi bod koji ih još uvijek drži na odličnom trećem mjestu u skupini.

Vezane vijesti

Neočekivano dobro Amicitia je otvorila susret kod Kiela koji se u prvi mah uopće nije snašao zbog čega vrlo rano odlazi tri gola u "minus". Međutim, sjajnom 4:0 serijom domaćini se još brže vraćaju u prednost, a kad su jednom preuzeli inicijativu više nisu popuštali i do poluvremena bježe na i više nego solidnih + 6.

Jednako žustro THW otvara i drugo poluvrijeme da bi fantastičnom 8:2 serijom u samoj završnici osigurali još jedno ogromno + 18 slavlje i tako potvrdili prvo mjesto u skupini D. Za kraj spomenimo i kako se sa devet golova u prvog igrača susreta prometnuo danas izuzetno nadahnut Christian Sprenger dok je sa osam golova goste predvodio očito vrlo raspoložen Edin Bašić.