HSV lagano do bodova, Duvnjak zabio sedam

Matej Milanović • četvrtak, 12.11.2009.

Nastavljeno je deseto kolo rukometne Bundeslige. Göppingen, najugodnije iznenađenje dosadašnjeg prvenstva, teško je došao do očekivane pobjede kod posljednjeplasiranog Balingen Weilstettena. Pobjede su ostvarili i HSV protiv Magdeburga te Lemgo s Melsungenom. Večer su označili Domagoj Duvnjak sa sedam golova za HSV, Kaufmann koji je zabio 11 golova za Göppingen i Glandorf sa 13 pogodaka za Lemgo...

Göppingen je definitivno najveće iznenađenje njemačkog rukometnog prvenstva. U desetom kolu čekalo ih je, barem na papiru, jednostavno gostovanje kod Balingen Weilstettena, posljednje momčadi lige. Gosti su serijom od tri gola poveli 7:4 u devetoj minuti, a u 17. su došli i do +5.

Međutim, domaći se nisu predali i serijom 7:1 došli su do 15:14 u 27. minuti igre. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaćih, no u nastavku je Göppingen brzo vratio veliku prednost i u 50. minuti došli su do 29:22. Minutu prije kraja gosti još su vodili sa 33:30, no u konačnici su gosti slavili sa samo jednim pogotkom prednosti.

Kod domaćina je osam golova zabio Benjamin Herth od čega pet sa sedam metara. Kod gostiju je pak odličnu večer imao Lars Kaufmann sa 11 golova, te Michael Thiede sa sedam.

Melsungen je ugostio Lemgo i nakon 17 minuta poveo 10:7. No, niti četiri minute kasnije gosti su izjednačili na 11:11, a na poluvrijeme se otišlo sa 16:14 za Lemgo. U nastavku je Melsungen u nekoliko navrata došao na gol minusa, zadnji put u 56. minuti na 29:28 za Lemgo. Međutim, do kraja utakmice Melsungen više nije postigao ni pogotka i gosti su slavili s tri gola prednosti.

Alexandros Vasilakis je bio najbolji strijelac domaćih sa sedam golova, dok je fenomenalan kod Lemga bio Holger Glandorf sa čak 13 pogodaka.

U posljednjoj utakmici večeri HSV je došao do lagane pobjede s Hamburgom. Domaći su do +3 došli u 15. minuti, a na poluvrijeme su otišli sa 16:12. U nastavku je Magdeburg izdržao do 44. minute i rezultata 25:20. Nakon toga su domaći zaredali pet golova i dostigli najveću prednost na susretu.

Odličan je bio Domagoj Duvnjak sa sedam golova, a Igor Vori zabio je četiri. Kod Magdeburga je pak najbolji bio Bartosz Jurecki sa šest golova.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710