Liga prvaka - Skupina B, 5. kolo, 11.11.2009.
Rhein-Neckar Löwen 33:30 Gorenje Velenje
Gorenje Velenje

Gorenje ponovno izgubilo, Čupić dobar

Matej Milanović • srijeda, 11.11.2009.

Otvoreno je peto kolo skupine B rukometne Lige prvaka. Gorenje je poraženo kod Rhein Neckar Löwena s 33:30. Ivan Čupić zabio je osam golova, no to nije bilo dovoljno njegovoj momčadi da dođu do bodova...

Utakmicu su bolje otvorili domaćini koji su došli i do tri pogotka prednosti u ranoj fazi utakmice. Gorenje je uspjelo nakon dvadesetak minuta igre ne samo izjednačiti, već i povesti, no nakon toga je uslijedila crna rupa koja je omogućila Rhein Neckar Löwenu vodstvo od 17:14. Do kraja prvo poluvremena stigao je još samo jedan pogodak gostiju.

U nastavku su Lavovi serijom od 5:1 došli do +6 kada je do kraja utakmice falilo 20 minuta. Deset minuta kasnije domaći su došli i do devet pogodaka prednosti. U finišu utakmice Gorenje je uspjelo smanjiti razliku i izboriti rezultatski podnošljiv poraz, 33:30. Više od toga ipak nisu mogli, jer je zaostatak kojeg su morali nadoknaditi bio prevelik da bi se mogli nadati bodu.

Kod Lavova je Sigurdsson zabio sedam golova, a kod Slovenaca je najbolji bio Ivan Čupić sa osam golova, od čega pola sa sedam metara. Golmani nisu imali pretjerano dobru večer. Domaći Szmal i Fritz su zajedno skupili tek šest obrana, a golman Gorenja Gajič obranio je osam lopti.

To je Gorenju već četvrti poraz u natjecanju. U idućem kolu očekuje ih domaća utakmica upravo s Rhein Neckar Löwenom, a za prolaz će vjerojatno biti ključni dvoboji protiv Bosne i Chamberyja.