Bosna osramoćena u Mađarskoj

Matej Milanović • nedjelja, 15.11.2009.

Završeno je peto kolo skupine B rukometne Lige prvaka. Veszprem je na svom terenu osramotio Bosnu. Poljski Kielce je pak ostvario visoku i važnu pobjedu protiv Chamberyja i potvrdio se na trećem mjestu...

Veszprem je u petom kolu Lige prvaka ugostio sarajevsku Bosnu. Domaći su potpuno razbili goste u prvih 30 minuta sa ogromnom prednošću od 22:7. U nastavku su domaći odigrali malo ležernije te je konačna razlika narasla na "samo" +17, 35:18.

U drugoj utakmici poljski Kielce je napravio iznimno važan korak prema osmini finala elitnog europskog rukometnog klupskog natjecanja. Gosti iz Chamberyja su u Poljsku otputovali po bodove koji bi im omogućili nešto lakši posao za prolaz kruga. Međutim već nakon prvog dijela gosti su zaostajali s 14:12.

U nastavku su gosti dodatno pali i Kielce je na kraju došao do visoke pobjede od čak devet pogodaka prednosti, 31:22. Poljake su sa sedam golova predvodili Jurasik i Stojović. Kod Chamberyja je pak pet zgoditaka postigao Joli.

U idućem kolu će se odigrati uzvrati ovih susreta. Kielce i Veszprem su pobjedama u ovom kolu došli na korak od osmine finala, a pobjede i u uzvratima gotovo da bi ih riješile svih muka. Chambery i Bosna će pak vrlo vjerojatno skupa s Gorenjem odlučivati o četvrtom mjestu u skupini, zadnjem koje vodi dalje.