Ostali sportovi

U dvoboju vodećih presudio drugi set

Matej Milanović • petak, 13.11.2009.

Odigran je zaostali susret 9. kola talijanske odbojkaške lige između Trentina i Modene. Domaćini su pobjedom od 3:1 učvrstili čelnu poziciju i povećali prednost pred Piacenzom i Modenom na pet bodova. Za dvoboj je ključan bio drugi set, u kojem su gosti cijelo vrijeme držali inicijativu, i bili na korak od 2:0 u setovima...

Zaostali susret devetog kola između Trentina i Modene bio je veoma iščekivan, obzirom da je Modena pobjedom mogla preuzeti vrh ljestvice. Stvari su, čak i pomalo neočekivano, krenule upravo u tom smjeru. Naime, između dva tehnička odmora Modena je napravila seriju od 9:3 i došla do pet poena prednosti. Nakon toga je igra domaćih potpuno pala i gosti su s ogromnom razlikom od deset poena osvojili prvu dionicu.

Modena je krenula dobro u drugi set i imala 8:5 na prvom tehničkom time-outu. Gosti su uspješno držali inicijativu kroz set i čak vodili 23:21. To je i prekretnica susreta. Modena je trebala povesti 2:0, no na servis je došao Matej Kazijski koji je u toj seriji zaredao čak tri asa i poveo svoju momčad do osvajanja seta, 25:23.

Modena je i u trećem setu dugo držala inicijativu, ali je Trentino nedugo nakon drugog tehničkog odmora preuzeo vodstvo i s 25:22 potpuno preokrenuo tijek dvoboja. U četvrtom setu po prvi put gosti nisu vodili na drugom tehničkom time outu, već je Trentino imao minimalnu prednost. Do kraja seta je Modena skupila svega četiri poena i glatko izgubila četvrti set s 25:19 za konačnih 3:1.

Kod domaćih je 19 poena ostvario Cvetan Sokolov, dok je Kazijski dodao 16. Kod gostiju je pad 31 poen postigao Angel Dennis, a 18 Luis Augusto Diaz Mayorca.