NBA: Pali Lakersi i Celticsi

Igor Maračić • subota, 14.11.2009.

U sinoćnjim NBA utakmicama poraze su doživjeli aktualni NBA prvaci i oni koji su taj uspjeh ostvarili jednu godinu prije. Lakersi su izgubili u gostima kod Nuggetsa, dok se kao uvijek neugodan protivnik za Celticse pokazala Atlanta...

Atlanta Hawksi su prije ove utakmice bili druga ekipa lige po broju koševa u posljednjoj četvrtini, a baš u tom dijelu utakmice Celticsi su bili najlošiji. Imali su pet izgubljenih lopti i bili su nadskakani 11-6, te izgubili 25-16. Joe Johnson postigao je 24 poena uz sedam skokova:"Nitko nije vjerovao u nas, ali mi smo znali da možemo pobijediti". Još jednom se kao odličan šesti čovjek pokazao Crawford, koji je 27 minuta s klupe iskoristio za 18 koševa. Josh Smith završio je s 14 poena, a Al Horford ubacio ih je 12 uz 13 skokova.

Kod Celticsa je 24 poena upisao Paul Pierce, a po 14 koševa dodali su Garnett (pet skokova) i Perkins (devet skokova). Celticsi su bili i uvelike nadskakani (47-28):"S takvim omjerom skokova ne možeš pobijediti. Svaka im čast", izjavio je Garnett.

Loše vijesti za Hornetse, koji bi možda mogli početi vjerovati u prokletstvo koje se vrti oko petka 13. Nakon što su izgubili trenera to im se jučer dogodilo u još dva navrata. Osim öto su loše igrali i izgubili od Blazersa, ostali su bez najboljeg igrača i ikone momčadi - Chrisa Paula (tri poena, osam asistencija), koji je ozlijedio lijevi gležanj. Gori početak trener Jeff Bower nije mogao zamisliti:"Ako ćemo igrati bez njega morat ćemo se osloniti na sebe, dodavati se i igrati momčadski". Rookie Marcus Thornton zabio je 20 koöeva, a David West upisao je double-double, 15 koševa i deset skokova.

Kod Blazersa je fantastičan bio Aldridge (20 koševa, 13 skokova), a 15 koševa uknjižio je Roy. Igrači Portlanda uhvatili su impresivnih 60 lopti (Oden 12).

Bez pobjede su i dalje desetkovani Netsi, koje je Orlando sinoć zadržao na samo 72 koša. Slaba utjeha za Alstona može biti triple-double (17 koševa, po deset skokova i asistencija), a solidan je, iako uz slab šut, još jednom bio novak Terrence Williams (11 koševa, 12 skokova). Odličan posao na Lopezu (1/12) napravio je Howard, koji je odlično ušao u utakmicu i odlično završio (26 koševa, 12 skokova, pet blokada). Petak trinaesti očito se sviđa Mattu Barnesu (13 koševa, 13 skokova).

Postići samo osam koöeva u jednoj četvrtini u pravilu je nedopustivo, a upravo to su napravili Lakersi, izgubivši treću četvrtinu s velikom razlikom od 29-8. Lakersi nisu odigrali na uobičajenoj razini, te su bili lak plijen za Carmela (25 koševa) i Nuggetse. Sve bolji J.R. Smith dodao je 20 koševa, a po 13 su zabili Nene i Lawson. Najbolji u redovima Lakersa s 19 koševa bili su Bryant i Bynum (15 skokova).

Nadigrani Lakersi

U ostalim utakmicama Kingsi su došli do četvrte uzastopne pobjede (Jason Thompson 27 koševa i 11 skokova) porazivši Rocketse, a neuspjeöni domaćini bili su još Clippersi protiv Toronta (21 koš, 14 skokova Chrisa Bosha, Knicksi proiv Warriorsa, 76ersi protiv Jazzera (24 koša, 12 skokova Boozera) te T'Wolvesi protiv Mavericksa (Nowitzki 20 koševa, 11 skokova).